arama

Evde Börek Yaparak Para Kazanmak Mümkün

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

Gıda sektörü her zaman kazançlı olmaya devam etmekte. İnsanlar genelde ev yemeklerini beğenip arzulamaktadır. Sıklıkla tercih edilen her ürün, kazanç kapısı haline gelmektedir. Bayanların ilgi alanı olan börek yapımı sayesinde para kazanabilirsiniz. Kısacası evde börek yaparak para kazanmak mümkündür.

Ev giderlerinde bir nebze olsun katkım olsun diyorsanız, evde börek yapımına yönelebilirsiniz. Tavsiye olarak, farklı görsellikte börekler açmanız sizi ilgi odağı haline getirecek ve satışlarınızı hızlandıracaktır.

Böreklerimi Nasıl Satarım?

El becerilerinize ve lezzetli işçiliğinize güveniyorsanız, satışlarınız sandığınızdan daha kolay olacaktır. İlk etapta yakınlarınızdan başlayarak böreklerinizi tanıtmaya başlayın. Kulaktan kulağa tavsiyelerle kısa sürede namınız duyulacaktır. Tabi ki bu durum, böreklerinizin lezzeti ile doğru orantılıdır. Lezzet oranı düşük böreklerin tercihi de bir hayli zor olur. Sizi ön plana çıkaracak olan, lezzetli ve ilgi çekici börekler olduğunu unutmamanızda fayda var.

Sosyal medyayı kullanın..

Herkesin sıklıkla kullandığı sosyal medya mecraları sizin için büyük avantajdır. Bu avantajı göz ardı etmeyin. Sosyal medya hesaplarınızdan, yaptığınız böreklerin fotoğraflarını paylaşıp reklamınızı yapabilirsiniz. Görselliğe önem verin ki sipariş alasınız. Fotoğraf üzerinden pazarlama yapacağınız için, insanlar böreklerinizin lezzetini bilmeyecektir. İlk etapta görsellik şart olacaktır. Çekici süslemeler ve özendirici fotoğraflar çekmeniz satışlarınızı hızlandıracaktır.

Web Sitesi kurarak kalitenizi arttırın..

Yaptığınız börekleri sosyal medyada yayınladıktan sonra, mutlaka web sitenize de yükleyin. Sosyal medya hesaplarınızdan web sitenizin linklerini paylaşarak trafik elde edin. Bu sizi marka haline getirecek ve kalitenizi ortaya koyacaktır. İnternette kısa bir araştırma yaparak ücretsiz web sitesi kurmanız mümkündür.

El reklamları ile sesinizi duyurun..

El reklamı yani broşürlerle bir çok kitleye varlığınızı bildirmeniz size artı puan katacaktır. İlk etapta 1000 adet, üzerinde yaptığınız ürünlerin resimleri olan reklam broşürü bastırın. İşlek bölge ve caddelerde elden ele dağıtın. 1000 adet broşür sonucu, 20 tane müşteri size ulaşsa sizin için kardır. Zamanla reklam bütçenizi arttırıp daha çok kitleye ulaşabilirsiniz.

Kreşleri dolaşın…

Çocuk kreşleri sizler için düzenli gelir kaynağı olabilir. Kreşlerde çocuklara yönelik sık sık etkinlikler düzenlenir. Bu etkinliklerde pasta, börek, kurabiye ve benzeri gıda ürünleri ön planda tutulur. Bu tip yerlere kartınızı bırakarak sipariş alabilirsiniz. Görüşmeye gidince, 1 tepsi börek hediye etmenizin size avantaj sağlayacağını unutmayın.

Yukarıda bahsettiğimiz tavsiyeler dışında, sizlerde fikir yürüterek satış alanınızı genişletebilirsiniz.

Evde Ek İş İlanları
 • Muhammet polat
  3 hafta önce

  Kendim 9 senedir fırın isiyle ugrasiyorum el lezzetimin iy oldugunu dusunuyorum sizinle calismak istiyorum beni dikkate alirsaniz sevinirim

  1
  yorum beğen