Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak

Son yıllarda özellikle ev hanımları için evde ek iş fırsatlarına sahip olmak oldukça önemli bir konu haline gelmiştir. Son yıllarda kadınların çalışma hayatına katılması ve birine teslim etme ihtiyacı duyması gibi birçok sebep, evde çocuk bakarak para kazanma işini ev hanımları için oldukça önemli bir fırsata dönüşmüş durumda. Çocuk bakıcılığı, hem duygusal açıdan, hem de ekonomik açıdan kendinizi daha da geliştirebileceğiniz bir iştir.

Nerede Bakacaksınız?

Çocukların iyi bakılması, iyi beslenmesi ve iyi oyun oynayabilip uyuması gibi aktivitelerini gerçekleştirebileceği alanlar olsun bunlar yeterli olacaktır. Tüm bunlar için resmi kurumlara başvurarak ilgili izinleri ve ruhsatı almalısınız.

Çalışma Saatlerinizi Belirleyin

Kendi çalışma saatlerinizi belirleyebilirsiniz ve bakacağınız çocuğun ebeveynlerinin durumlarına göre de bu saatler üzerinde şekillendirmeler yapabilirsiniz.  Tamamen çalıştığınız kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda bir çalışma planı yapmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Kaç Yaş Grubuna Hitap Edeceksiniz?

Bakacağınız çocukların hangi yaş aralığı arasında olmasını istiyorsanız bunu önceden iş planınızda belirlemeniz gerekir. Çünkü belirli yaş aralığındaki çocuklara daha kolay bakabilirsiniz. Aynı anda birden fazla çocuk bakacaksanız farklı yaş gruplarından seçmeniz size biraz daha kolaylık sağlamaktadır.

Ne Kadar Kazanılır?

Çocuk bakma fiyatları yaşanılan şehre, yere ve çocuğun yaş grubuna göre değişen oranlarda kazanç tabloları yapılabilir. Ayda 1000 TL olarak anlaştığınız bir aile ile tek bir çocuğa bakıcılık yapabilirsiniz. Eğer birden fazla çocuk bakmak istiyorsanız 2500 – 3000 TL arasında meblağlar elde edebilirsiniz.

Nasıl Bakacaksınız?

Çocuklar ile nasıl vakit geçireceğinizi de iş planınızda netleştirmeniz size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Öyküler okuyarak, oyun oynayarak, farklı çizgi filmler izleyerek ya da onun ilgisini çekecek farklı aktiviteler ile oldukça keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca her çocuğun ilgisi, yetenekleri farklı olduğu için aktiviteleri çocuklara uygun şekilde özelleştirebilirsiniz.

Nasıl Başvurulur?

Çocuk bakımı konusunda iş planlarınızı oluşturdunuz ve evde çocuk bakmak istiyorum diyorsanız öncelikle aileler ile tanıdıklar vasıtasıyla kontak kurabilirsiniz. Bunun dışında yaşadığınız yerin belediyeleri aracılığı ile kişilere ulaşarak, ayrıca internet üzerinden ihtiyaç sahipleri ile temasa geçerek bu işe başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here