Evde Kurutulmuş Domates İle Kazanç Sağlamak

Evinizde yapabileceğiniz organik gıda işlerinin başında gelen, kurutulmuş domates yapımı oldukça kolay ve lezzeti de bir o kadar güzeldir. Etrafınızda olan kişilerin bir çoğu kurutulmuş domatesi seviyordur. Ancak bu iş için belli bir zaman ve emek gerekmektedir. Kurutulmuş gıda ürünleri ile meşhur olan illerden biri de Gaziantep’tir. bu bölgelerde özellikle yemeklere lezzet ve iştah katması açısından kış aylarının sonuna doğru domatesler toplanmakta tuzlanıp kurutulmaktadır. Ayrı ayrı kiloluk veya yarım kiloluk olarak kavanozlara yerleştirilen kurutulmuş domatesler aynı zamanda  birçok kişiye de satışı yapılmaktadır.

Kurutulmuş domates sağlıklı mıdır?

Kurutulmuş domates tüm besin özelliklerini içinde barındırarak yemeklere verdiği lezzet dışında aynı zamanda birçok vitamini içinde bulundurduğu için çok sağlıklı ve iştah açıcı bir gıda ürünüdür

Evde kurutulmuş domates hazırlamak ile ilgili öncelikle kendi planınızı kendiniz yapabilirsiniz. Çok zor bir iş olmamakla birlikte alacağınız veya bahçenizden topladığınız domatesleri hazırlayarak tuzlayarak kurutmaya bırakın daha sonra kavanozlara ekleyerek elinizdeki kuru domatesleri satabilirsiniz. Aktar ve bitkisel ürünler satılan dükkanlara yaptığınız kurutulmuş domateslerden bir örnek götürebilirsiniz. Emin olun ki kurutulmuş domatese kimse hayır diyemeyecektir. Evinizde ek iş olarak kurutulmuş domates yaptığınızı ve bunun satışını yapmak istediğinizi belirtin, bir kaç deneme kavanoz sizden alacaklardır. Eğer satılırsa yapmaya devam edecek ve para kazanacaksınız.

Evde kurutulmuş gıda ürünleri arasında domates en baş sırayı almakla birlikte patlıcan biber gibi ürünler de kurutularak yenilen sebzeler arasındadır. Kurutulmuş sebzelerin özel bir yemek kültürü bulunmakla birlikte yemeğe daha çok lezzet kattığı bir gerçektir. Sizde neden kurutulmuş domates satarak para kazanmayasınız? Bu kadar çok tüketilen ve sofralardan eksik olayan domates’in bilinen birçok faydası bulunmakla birlikte bunu bir ek gelir kapısı olarak düşünebilir ve işinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Kurutulmuş domates işi ev hanımlarının yaptığı ve kazanç sağladığı işlerden biridir. Evde ek iş yapmak istiyorsanız ve bu konuda yetenekli iseniz kavanoz fiyatınızı belirleyin ve el emeğinizi de içine koyarak organik ürünler üreterek satışını yapmaya başlayabilirsiniz. Kavanoz ücretleri yaklaşık olarak 10 TL ye satabileceğiniz ve sattığınız kadar kazanabileceğiniz bir ürün olan kurutulmuş domates ile ayda 1500 TL ek kazanç elde etme fikri ile bu iş bayanlara cazip gelen işler arasında yerini almaktadır.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here