Evde Makale Yazarak Para Kazanma İşi

Bu konumuzda sizlere evde ek iş fırsatları arasında oldukça iyi bir gelir elde etmenizi sağlayan evde makale yazarak para kazanma yollarını anlatacağız. Türkiye’de yaşanan olaylar ve son dönem krizlerinden ötürü birçok vatandaşımız işsiz kalmış ve işi olan dahi elde ettiği maaşla yetinememektedir. Bu doğrultuda evinde veya müsait ise işyerinde bilgisayar başında makale yazarak para kazanmanın yolları üzerine araştırmalar yapmaktadırlar. Bizlerde konumuz dahilinde sizlere makale nasıl yazılır, makale yazarken nelere dikkat edilir ve bu makaleler nerede satılır gibi sorulara cevaplar sunacağız. Öncelikle makale yazmaya karar verdiyseniz mutlaka bir takım önemli hususları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İmla kuralları ve doğru cümle yazımı makaleden para kazanmanı sağlayacak önemli etkenlerdir. Makale yazmak için neler gerekli ve ne gibi bir yol izlenmeli hususlarını mutlak suretle göz önünde bulundurarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Makale İşini Kimler Yapabilir?

Günümüz makale yazarlarının yaş oranları 15 ila 60 yaş arası değişiklik gösteriyor. Bunun anlamı makale yazımında iyi olan herkesin bu işi yapabildiğine işaret etmektedir. Makale yazma işi ile ilgili sıkça sorulan sorular arasında yer alan bu işi kimler yapabilir sorusunun daha detayına gelirsek; evinde boş vakitlerini değerlendirmek isteyen ev hanımları ve gençler, işyerlerinde bilgisayarı olup boş vakitlerini değerlendirmek isteyenler ve özelliklede öğrencilerin daha çok bu işler üzerine yoğunluk gösterdiğini dile getirebiliriz. Makale yazmak için ise bir takım ihtiyaçları temin etmeniz gerekmektedir.

Makale Yazmak İçin Neler Gerekli?

Makale yazmak için neler gerekli sorusuna gelirsek; öncelikle elinizin altında orta derece performansa sahip bir bilgisayar olması ve mutlaka internet bağlantınızın olması şart. Bilgisayardan sadece Word belgesinde makale yazacağınız için (bazı müşteriler bilgisayar sisteminde dahil olan metin belgesinden de siparişi temin etmenizi isteyebilir) yüksek performansa sahip bir bilgisayar gerekmez. İnternet bağlantısı ise sizden istenilen makale siparişlerini araştırmanız için kaynak olarak bakacağınız web siteleri için gerekli olmaktadır. Normal bir ücrete tabii olan internet paketinden faydalanabilirsiniz.

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Ticari forum sitelerinde makale yazma taban ücreti 100 kelime 1 TL olmak kaydı ile işleyiş göstermektedir. Fakat işinizde iyiyseniz ve müşterileriniz sürekli sizden memnun ise kazanacağınız güven ile birlikte bu fiyatı daha da yukarı çekme şansınız bulunuyor. Öte yandan birçok kişi internetten yazar aramakta. Kendinize özel ücretsiz veya ücretsiz kişisel bir site açarak makale yazım işlerine dair fiyatlarınızı ve diğer bilgilendirici bilgileri yayınlayarak makale ihtiyacı duyanlara yardımcı olabilirsiniz. Günde 10 adet 300 kelimeden oluşan bir makale siparişini karşıladığınız takdirde 2-3 saatlik bir çalışma ile birlikte en düşük 30 TL gibi bir kazanca sahip olabilirsiniz.

Makale Siparişlerini Nasıl Alabilirim?

Makale siparişlerini alabilmek için webmaster forumlarına üye olarak gerçekleştirebilirsiniz. Günümüz popüler webmaster forumları genellikle davetiye ile üye kabulü yaptığından ötürü bu durum biraz zor gelebilir. Forum içerisinden birini tanıyorsanız size kefil olarak davetiye gönderebilir ve işlerinize hemen başlayabilirsiniz. Bunun dışında kendinize ait bir ücretsiz veya ücretli web sitesi açarak hizmetlerinizi bu site içerisinde yayınlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here