Evde Örgü Örerek Ek Gelir Sağlamak İsteyenlere Öneriler

Son zamanlarda evde ek iş yaparak gelir sağlayanlar çoğalmıştır. Bunun asıl sebebi kişinin ek iş gelirine ihtiyaç duymasıdır. Ev hanımları da artık çalışmak istiyor ve kendilerine ek gelir sağlayacak iş arıyorlar. Bu ihtiyacı iyi analiz eden firmalar ise hanımlara öncelik tanımaya başlamışlardır. Örgü bebek malzemeleri, örgü bebek çorapları, el örgüsü bebek ceketleri, el örgüsü kız bebekler ve erkek bebekler için mavi veya pembe kazaklar, bebekler için takımlar gibi bazı örgü işleri için firmalar ev hanımlarına evden iş imkanı sağlamaktadır.

Nasıl Yapılır?

Evinizde örgü işi yapmaya karar vermeniz gerekmektedir. Karar verdikten sonra bu tür işleri yapan bir çok firmaya ulaşma imkanı sağlayabilirsiniz. Daha sonra ne üretmek ve satmak istediğinize karar verin. Yeteneğinize uygun örgü işleri almanızda fayda vardır. Buna ceketler, bereler ve atkılar da dahildir. Daha sonra genç, çocuk ve yaşlılar için örgü örebilirsiniz. Aynı zamanda özel günler için çeşitli akseuarlar ve kıyafetler de örebilirsiniz. Mesela anneler gününe özel anne-kız takımları tasarlayabilir, sevgililer gününde kalpli çift eldivenleri örebilirsiniz.

Ne Kadar Kazanılır ?

Sıra geldi satış yapmaya… Evde ördüğünüz örgü işlerini yerel dükkanlar ve giyim mağazaları ile anlaşarak satabilir, kendi ürünlerini satmak için bir web site kurabilir veya Instagram hesabı üzerinden satış yapabilirsiniz. Kazancınızı ufak bir mantık ile tahmin edebilirsiniz. Örneğin bir firma ile anlaştınız ve evde ördüğünüz ürünleri onlara göndererek yarı yarıya kazanıyorsunuz. Bu da 100 TL’lik bir satış için 50 TL’lik kazanç anlamına gelmektedir. Kendi siteniz veya sosyal medya hesabınız üzerinden satış yaparsanız kazancınızı bölüşmek zorunda kalmazsınız. Ancak sosyal medya hesabınızdan satış yapmanız için de belli bir bilinirliğe ulaşmanız gerekmektedir. Bunun dışında firma sizin masraflarınızı karşılarken kendiniz adına çalışırken masrafları da hesap etmeniz gerekir.

Nasıl Başvururum / Başlarım ?

İlk olarak örgü örmeyi bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler kurslara katılarak örgü örme konusunda yetkinlik kazanabilirler. Belediyeler ve halk eğitim kursları bu eğitimi ücretsiz olarak sunmaktadır. Eğer örgü örmeyi biliyorsanız bulunduğunuz şehirdeki bu işi sağlayan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Eğer kendi sosyal medya hesabınızdan satış yapmak istiyorsanız, takipçilerinizi artırmak için daha önceki işlerinizin fotoğraflarını çekerek Instagram sayfanızda yayımlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here