arama

Evde Tarhana Yaparak Para Kazanmak

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Evde yapabileceğim işler nelerdir aslında herkesin merak ettiği ve kısa bir süre de olsa düşündüğü belki boşverdiği belki de hayallerinin peşinden gitmek için çaba sarf ettiği bir durumdur. Evde yapacağınız o kadar çok iş var ki, belkide bunu oturup saatlerce düşündüğünüz olmuştur. Yapabileceklerinizi biliyorsanız ve merakınız varsa yada iyi yaptığınız işler var ise, o halde bu durumu neden nakde çevirmiyorsunuz? Ek işler, artık günümüzde herkes tarafından neredeyse yapılan bir kazanç kapısı. Sizde evde ek iş yaparak bütçenize ek bir gelir sağlayabilirsiniz. Gıda konusunda yetenekliyseniz eğer tarhana sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Evde tarhana yaparak para kazanılır mı? diye merak ediyorsanız, eğer evet tabii ki de kazanılır diyebiliriz. Çünkü tarhana hem yapılması zor, hem meşakatli bir gıda türüdür. Özellikle kış aylarında insanların bazı alışveriş merkezlerinde, gıda sektörlerinde, marketlerde veya organik ürün satışı yapan yerlerden tarhana satın aldıklarını bilirsiniz. Sağlık deposu olarak bilinen tarhananın çorbası kış aylarının vazgeçilmez çorbasıdır. Yapımının zor olması nedeni ile, herkes tarhana yapamaz ve satın alır. Eğer bu konuda yetenekliyseniz o halde tarhana yaparak satışını kilo olarak satıp para kazanabilirsiniz. Tarhananın kilosu, gıda sektörlerinde 15 ile 20 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ev tarhanası daha pahalıdır. Çünkü daha çok uğraş verici olup, içerisinde katkı maddesi olmadan hazırlanır, tamamen sebzelerin kurutulması rendelenmesi yayılması ve paketlenmesi gibi süreçlerden geçmesinden dolayı yapımı zor ama yemesi oldukça şifalıdır.

Tarhana satarak para kazanmak istiyorum diyorsanız, tam da doğru yazıyı okuyorsunuz demektir. Yaklaşık 20 yada 30 kilo tarhana bir seferde hazırlayabilirsiniz. Kilosunu belirttiğimiz fiyatlardan satabilir ve tekrardan yaparak ek gelir kazanabilirsiniz. Meşhur bir çorbası olan tarhana, özellikle soğuk algınlıklarında oldukça şifalıdır. Çocuklara da içirilir ve ev hanımları özellikle kış aylarında tarhanayı evlerinden eksik etmemeye çalışırlar. Sizde bu sektörde yer alabilir ve tarhanayı kendi evinizde yaparak özel poşetleyerek kilo kilo ayırıp satarak para kazanabilirsiniz. Tarhana satışı ile, ek gelir sağlamaya öncelikle etrafınızdaki kişilerden başlayarak sizin bu işi yaptığınızı etrafınıza duyurarak onlarında diğer kişilere ve tanıdıklarına sizden söz etmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Evde Ek İş İlanları