Evde Terzilik Yaparak Para Kazanma

Terzilik mesleği belli bir bilgi birikimi gerektiren, son derece eski ve önemli bir meslektir.

Nasıl Yapılır ?

Terziler, bez veya kumaşı yeniden yaratırlar. Bu, kimi zaman bir elbisenin daraltılması da olabilir, bir gömleğin dikilmesi de… Bununla birlikte bir alanda branşlaşan terziler de bulunur. Örneğin gelinlik diken terziler gibi. Terzilik günümüzde moda tasarımı gibi mesleki bölümler aracılığı ile öğrenilebildiği gibi usta çırak ilişkisi çerçevesinde de icra edilebilen kadim bir meslektir. Genç yaşta öğrenmiş pek çok kişi terzilik yapabilir. Bununla birlikte söz konusu bölümleri bitirmiş kişiler de terzilerin yaptığı işleri kolayca yapabilir. Ancak her durumda bu meslek için eğitim almanız gerekmektedir.

Ne Kadar Kazanılır ?

Özel mağazalara satışlarınız her zaman daha çok kazandırır. Bunun dışında yapacağınız işleme göre fiyat belirleyebilirsiniz. Paça kısaltma, düğme dikme, elbise daraltma işlemlerinden alacağınız fiyat ile özel tasarım gelinlik modeli için alacağınız fiyat elbette aynı olmayacaktır.

Nasıl Başvururum / Kazanırım ?

Terzilerin işi bir takım çalışması sürecini temsil eder. Usta tasarım şablonunu oluşturur. Çırakları ise tamamlanması konusunda onun talimatlarına göre hareket eder. Terzi yalnız da çalışabilir. Bu tamamen kişinin tecrübesine ve iş yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Terzi olmak istiyorsanız usta bir terzinin yanında çıraklık yaparak mesleği öğrenme yoluna gidebilirsiniz. Bunun dışında dikiş kurslarına katılabilir, önlisans düzeyinde işi okulundan öğrenebilir, hatta lisans diploması da alarak tasarımcı olabilirsiniz. Süreçleri iyi yönettiğinizde ve el becerinizi kanıtladığınızda, kısa sürede kemikleşen bir müşteri portföyüne sahip olabilir, kazanç elde edebilirsiniz.

Kendi terzi dükkanınızı açabileceğiniz gibi evinizde de bu işleri gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim aldıktan sonra işleri kusursuz şekilde tamamlarsanız, müşterileriniz devamlı size gelecektir. Önemli olan parçaları eksiksiz şekilde tamamlamak ve müşteriye vaktinde teslim etmektir. İsterseniz dükkanınızda, dilerseniz de evinizde bu işi yapabilirsiniz. Büyük kazanç elde etmek isteyenler bir alana yönelmektedir. Tasarım yaparak siz de büyük gelirler elde edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here