Evde Tütsü Paketleme İşi

Tütsü dendiğinde akla ilk gelen şey bulunduğu ortamın güzel kokması amaçlı kullanılan bir alet olduğu olsa da, aslında tütsüler sadece bu amaçla kullanılmamaktadır. Tütsüler insanlarda uyandırdığı hislerden dolayı kişiye gevşeme rahatlama, huzur gibi birçok duyguyu his ettirmektedir. Tütsüler çok geçmiş zamanlardan beri kullanılmaktadır. İnsanların hayatında kalıcı bir yeri olan bu tütsülerin kolay kolay insan hayatından çıkması mümkün değildir. Tütsülerin dünya coğrafyasında kullanılmadığı bir bölge bulunmamaktadır. Yıllardan beri insan hayatının bir parçası olan bu tütsüleri, evde tütsü paketleme işi yaparak ek gelir fırsatına çevire bilirsiniz. Bu yazımızda sizlere evde tütsü paketleyerek nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız.

Evde Tütsü Paketleme işi Nedir?

Adınında size çağırıştırdığı gibi belili bir miktar tütsünün istenilen paket veya kutuya koyularak gruplar haline getirilmesine tütsü paketleme işi denir. Evde boş vakitlerinizde dilediğiniz kadar yapabileceğiniz bu iş sizin içi bir ek gelir fırsatı olabilir. Evde tütsü paketlemesi yapılırken dikkat edilmesi gereken konulardan birisi tütsünün uzun bir  yapısı bulunduğundan dolayı paketin veya kutunun içine düzgün bir şekilde yerleştirilerek zarar görmeden işi size veren firmaya sağ salim teslim edilmesi gerekir. Bunun haricinde nemlendirilmemesi gerekmektedir. Nemlenmiş olan tütsü sağlıklı bir şekilde yanmayacağından dolayı amacına hizmet etmeyecektir. Bu sizden sonra ki bir aşama olsa da size bu işi veren firmanın mağduriyet yaşayacağından dolayı dikkat etmeniz gereken bir konudur. Sizinle birlikte çalışan bu insanları mağdur etmek hoş olmayacaktır.

Evde Tütsü Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanılır ?

Bir iş çalışılmaya başlamadan önce bu işi ne kadar verimli yapabileceğimizi ve bu işten mutlu olup olmadığımızı göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Bu şartlar sizin doğrudan performansınızı etkileyecektir. Yalnızca evde tütsü paketleme işi olarak değil genel olarak hayat şartları göz önüne alındığında bir çok insanın işinden mutsuz olduğu görülmektedir. Bu durum verimsiz çalışmayı ve mutsuzluğu beraberinde getirir. Bu şekilde yapılan işlerde istikrar söz konusu değildir. Bu yüzden eğer evde tütsü paketleme işi yapmaya karar verdiyseniz en azından o işi sevmeye çalışırsanız size maddi ve manevi açıdan çok destek olacaktır. İş genel yapısı itibariyle kolay ve seri yapılabilecek bir iş olduğundan dolayı küçük miktarlarda  çok para kazanmak mümkün değildir. Fakat yapılan adet sayısı belli bir miktarın üstüne çıktığında gerçekten de sağlam bir ek geliriniz olabilir.

İşi daha önce yapmış biri ile gerçekleştirdiğimiz röportajda söylediği bilgileri sizlere aktaralım. İşin nasıl yapıldığını tam anlamıyla öğrenmiş ve eli alışmış bir bayan çalışanın söylediğine göre günlük 4 saat lik bir çalışma performansız ile yaklaşık olarak ayda 600 tl kazanmaktadır. Küçük bir çocuğu bulunduğundan dolayı 4 saati tam verimli olarak çalışamayan ev hanımı, doğru şartlar altında bu performansın 1.5 kat arttırılmasının mümkün olduğunu söyledi. Ortalama bir kişinin aylık 600 tl kazanmasının mümkün olduğunu da sözleri arasına ekledi.

Evde Tütsü Paketleme İşi İlanı

Evde Tütsü paketleme işi yapmak isteyen bireylerin tütsü satan yerlere danışması durumunda bu işi şartları görüşüp alması mümkündür. Bir diğer seçenek olan internet üzerinden çeşitli firmalar ile iletişime geçerek de bu işi alabilir. Yapacağı araştırmalarda güvenilirlik kavramını ön planda tutmak siz değerli okuyucularımız için en önemli noktadır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here