arama

Evdeki Boş Odayı Kiraya Vererek Para Kazanma

Evdeki Boş Odayı Kiraya Vererek Para Kazanma Detaylı Anlatım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Bazı insanlar büyük evlerde oturmayı tercih eder. Bunun birincil sebebi daha rahat edebilmek ve çok eşyanın olmadığı ferah evler elde etmektir. Kimileri de ihtiyacı olmamasına rağmen büyük evlerde oturur. Örneğin tek kişi yaşıyorsunuz ama eviniz 2+1 ya da 3+1. Bu genelde aileden kalan evlerde oturmaktan kaynaklanan bir fazlalıktır. Eğer siz de evinizi seviyorsanız ve bir odanın boşu boşuna olduğunu düşünüyorsanız hemen bu işten kazanç sağlamanız mümkün. Evdeki boş odayı kiraya vererek para kazanma yollarından bahsedeceğiz.

Hemen hemen hepiniz böyle bir şeyin varlığından haberdar olmuşsunuzdur. Genelde yabancılara ait olduğu düşünülen bir yöntem olsa da Türkiye’de de son derece yaygındır. İnsanlar özellikle öğrencilere evlerindeki boş bir odayı kiraya vererek hem gelir elde etmiş olur, hem de kendisine bir ev arkadaşı edinir. Ev arkadaşının yalnız yaşayanlar için büyük önem arz ettiğini bilmeyen yoktur.

Eğer yalnız yaşıyorsanız ve hala bir ev arkadaşı bulamadıysanız evinizdeki bir odayı kiraya vererek hem bütçenize katkı sağlamış hem de yalnızlıktan kurtulmuş olursunuz. Bu genelde büyük şehirlerde daha yaygın kullanılmakta. Çünkü üniversite eğitimi için öğrenciler daima İzmir,İstanbul, Ankara, Eskişehir gibi yerlere gidiyor.

Evdeki Boş Odayı Kiraya Vererek Nasıl Para Kazanılır?

Evdeki boş odayı kiraya vererek para kazanmak akıllıca bir girişimdir. Bir yandan evinizin değerini kendiniz belirlersiniz bir yandan yanınıza alacağınız kişiyi kendiniz seçersiniz. Yani irade ve tercih hakkı tamamen sizin elinizdedir. Oturduğunuz yerin konumuna, manzarasına, ulaşılabilir olmasına göre fiyatlandırmayı yapmalısınız.

Eğer ederinden daha fazla fiyat biçerseniz alıcısı da olmayacaktır. Bu nedenle hem öğrencilere uygun hem de size iyi gelecek az bir miktar belirlemeniz iyi bir giriştir. Ardından ev arkadaşınızın kim olacağını seçmeniz kalacaktır. İnternet üzerinden belirli siteler aracılığı ile evinizin bir odasını kiraya verdiğinizi tüm detayları ile birlikte yayınlamanız gerekir. Eğer ben internet kullanmak istemiyorum derseniz arkadaşlarınız aracılığı ile bu ilanınızı duyurabilirsiniz.

Ev arkadaşınızın kim olacağına çok dikkat etmelisiniz. Çünkü bu devirde herkese güven olmadığını iyi biliyorsunuz. Sizin yanınızda yaşayacak kişiler için bir araştırma yapmak ve çevresinden bilgi almak doğru olacaktır. Hatta ailesi ile tanışmanız bile içinizi rahatlatır.

Evdeki Boş Odayı Kiraya Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evdeki boş odayı kiraya verirken gelecek kişinin nasıl alışkanlıkları olduğunu öğrenin. Örneğin sigara kullanıyor mu, evcil hayvan besliyor mu, eve arkadaşları gelip gidecek mi gibi soruları önceden sormanızda fayda vardır. Bu sayede sonra yaşanacak problemlerin önüne geçilebilir.

Aynı evin içerisinde hiç tanımadığınız bir insan ile yaşamanız zor olacaktır. Evdeki boş odayı kiraya vermek için arkadaş çevrenizden yararlanmanız daha iyidir. Çünkü en azından tanıdığınız ve bildiğiniz insanlar ile vakit geçirirken çok zorlanmazsınız.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.