arama

Evi Dizi/Film Seti Olarak Kiraya Vererek Para Kazanma

evi film seti olarak kiraya verme
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Televizyon sektörünün hayatımızda önemli bir yeri var. Dizi ve filmlerin de yüksek bütçeler çıkartılarak çekildiğini bilmeyen yoktur. Oyuncular ve dizi ekibi ne kadar çok para kazanırsa aslında dizi için harcanan meblağ da bir o kadar fazla oluyor. Özellikle kurulan setler tahmin edilemeyecek bir bütçe karşılığında hazırlanıyor. Hepimizin televizyonda izlediği dizi ve filmler için de ev ortamları oluşturulmaya çalışılıyor. Gördüğünüz tüm ev sahneleri için ayrı bir mekan kiralanıyor.

Evler dizi ve ya film için hazır konuma geldiğinde çekimler başlıyor. Genelde başkalarının evi kullanıldığı için bir kaç gün sürüyor ve bu ev için verilen kiralar çok büyük miktarlar oluyor. Özellikle büyük evler için aylık olarak 25-30 bin lira ödeme yapılıyor. Ama daha küçük bir yer kullanılacaksa günlük rakamlar 2.5-3 bin lira arasında değişiyor. Bu işten kârlı çıkan da ev sahipleri oluyor.

Evi dizi/film seti olarak kiraya vererek para kazanmak için belirli şartlara sahip olmanız gerekir. Bunlardan biri konumunun düzgün bir yerde olmasıdır. Özellikle İstanbul’da neredeyse tüm yapımlar çekildiği için fırsatlar orada daha fazladır. Sizin de İstanbul’un ihtişamlı semtlerinden birinde eviniz varsa kiraya vererek kısa sürede çok iyi kazanç elde edebilirsiniz.

Evi Dizi/Film Seti Olarak Kiraya Vererek Nasıl Para Kazanılır?

Eğer eviniz müstakilse daha fazla ilgi görecektir. Bilindiği üzere büyük evlere olan talep daha fazladır. Ama apartman daireleri de çok fazla kullanılmaktadır. Bu işi yapmaya karar verdiğinizde danışabileceğiniz kişiler vardır. İlk olarak yakınlarınızda bu gibi işler ile ilgilenen bir emlakçı bulmanız gerekli. Sonrasında evinizin tüm özelliklerini belirterek emlakçılara set için kiraya vereceğinizi söylemelisiniz.

Evi dizi seti olarak kiraya vermek için internet ortamından da yararlanabilirsiniz. Aynı emlak siteleri gibi kurulan siteler vardır. Buraya evinizin fotoğraflarını yükleyerek alıcı olmalarını beklemeniz yeterlidir. Piyasa araştırması yapmayı da unutmamalısınız. Ne fiyatların çok altında ne de çok üstünde bir ücret belirlemeyiniz.

Unutmayın ki bu işin alıcısı da yapanı da çok fazladır. Aralarından ayrılıp farkını yaratmak tamamen sizin ellerinizdedir. Sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Yapım şirketleri ile daima iletişimde olarak evinizin hatırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Evi Dizi/Film Seti İçin Kiraya Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle fiyat konusunda ilk başta anlaşmanız gerekiyor. Sonradan yaşanacak sıkıntıların önüne geçmek için bu bölümü atlamayın. Ayrıca çekimler sırasında evde olmayacağınız için karşı tarafa güvenmeniz gerek. Bu işte bir gizlilik vardır. Buna olan saygınızı daima koruyun.

Tüm bunların yanı sıra özel eşyalarınız konusunda özenli davranın. Ya kimsenin ulaşamayacağı yerlere koyun ya da yanınıza alarak evden uzaklaşın. Ne olursa olsun orada bulunan eşyalarınızın görünmesi hoş karşılanmayabilir. Bu işte nezaket önemli bir davranıştır.

 

 

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.