arama

Evlerde Süt Ürünleri Yaparak Ek Gelir Sağlamak

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Evlerde yapabileceğiniz ek işlerden bir tanesi olan ve gıda sektöründe önemli bir yer tutan süt ve süt ürünleri özellikle ev yapımı olduklarında daha sağlıklı daha hijyenik, daha enerji verici olması nedeni ile sağlık bakımından kuşkusuz olması yönü ile çocuklara da rahatlıkla verilebilen ürünlerdir. Evde süt ürünleri yaparak para kazanılmak tabi ki doğru ve gerçektir. Eğer süt ürünleri yapımı konusunda yeteneğiniz varsa evinizde peynir, yoğurt, kefir, tereyağı gibi sağlıklı ürünleri yapıp özel paketleyerek satışını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Satışınızı yapabilmeniz için marketlere, pazarlarda ev ürünü satışı yapan tezgahlara teklifte bulunabilirsiniz. ürünlerinizin satışını sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Ev yoğurdu satanlar çok sayıda olmakla birlikte, ev yoğurdu alanlarda sağlıklı ve vitamin deposu olan ürünleri özellikle seçmektedirler. Süt ürünleri aslında keşke elimizde olabilse de marketlerdeki raflardan alınmasa kendimiz evimizde yapabilme yeteneğimiz olsa. Ancak herkes bu işi bilememekte ve yine de sağlıklı olduğu için ev yoğurdu almakta ve bunun karşılığında da bir ücret ödemektedir. Sizde ev yoğurdu yaparak özel paketi ile birlikte, yarım kiloluk veya bir kiloluk çanaklarda ürünlerinizin satışını kolaylıkla yapabilirsiniz. Köy yoğurdu yapmayı biliyorsanız ve yoğurtta kaymak kıvamını iyi ayarlıyorsanız o halde sizin müdavimleriniz de çok olacak demektir. Ürünleriniz hızla satılacak ve beğenildikçe siz daha da çok para kazanıyor olacaksınız.

Açık süt satmak aslında çok da sağlıklı değil çünkü dışarıda satılan açık sütlere su karıştırıldığı bir gerçektir. siz eğer açık süt almak istiyorsanız bunu İstanbul’da veya birçok ilde bulunan çiftliklerden gidip almalı ve gözünüzle görmelisiniz. Eğer çiftçilik yapıyorsanız o halde bunu tabii ki kazanca da dönüştürüyorsunuzdur. Süt sağımı çeşitli aşamalardan geçtikten sonra dinlenilerek satışı kiloluk olarak yapılmakla birlikte köylerde bu şekilde para kazanılmaktadır. Ancak şehir içlerinde bu işi biraz daha kurnazlık olarak algılayan ve bu şekilde yapmaya çalışan firmalar veya kişiler bulunmakta olup bilmediğiniz ve markasına tadına güvenmediğiniz yerlerden açık süt almak mantıklı olmadığı gibi sağlıklı da değildir. Evde yapabileceğiniz ürünler en sağlıklısıdır. Evinizde kefir, yoğurt, ekşimik gibi ürünleri yaparak hem aile bütçenize katkı sağlamış hem de bildiğiniz işi en iyi ve hijyenik koşullarda yaparak gönül rahatlığı ile satışını yapabilirsiniz.

 

Evde Ek İş İlanları