Firmalar İçin Bayilik Vermenin Avantajları

Diğer yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Türkiyede büyüyen ve önü alınamayan bir pazar oluşmaktadır. Bu pazarın böyle büyümesindeki önemli etkenlerden birisi nüfus artışıdır. Türkiye genç nüfusu fazla ve gelişmekte olan bir ülkedir. İleriye yönelik büyük yatırım çeken ve bu büyük yatırımları kaldıra bilen, ülke iç huzuru sağlanmış, siyasi iktidarın olduğu bir ülkedir. Bu gelişim ülke içerisinde bulunan her şeyi doğrudan etkilemektedir. Pazarı büyüten bir diğer etken iste günümüzde kolay ulaşılabilirlik seviyesinin artmasıdır. İnsanlar bugun kullandıkları bütün platformlarda reklamlara tanık olmaktadır. Bu yüzden yeni bir ürün piyasada hızla yayıla bilir veya bu yeni bir hizmet ise herkes tarafından bir anda duyulup geliştirilebilinir. Rekabetin bu kadar yükseldiği bu noktada büyük firmak olamk için yapılması gereken önemli şeyler vardır. Büyük bir firma olmak için bayilik vermenin avantajlarını bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Neden Bayilik Vermeliyim?

Bayilik vermek sanıldığı gibi işleri ikiye bölmek veya sizi kötü etkileyecek bir şey değildir. Bayilik vermek sizin kaliteli yaptığınız bir işin başka kişiler tarafından kalite bozulmadan başka bir bölgede yapılmasıdır. Bugun bir firma bulunduğu bölgeye yönelik bir hizmet veriyorsa, verdiği bir bayilik ile iki farklı bölgede hizmet verme standartına ulaşacak. Peki neden ikinci şubeyi açmak yerine bayilik vermeliyim sorusunu düşünüyorsanız bunun başlıca sebepleri şunlardır; bir şube daha açmak sizi ikiye böler ve kalitenizden ödün verebilirsiniz. Yeni şubenin işlerinin oturması sizi çok yoracak ve yıpratacaktır. Bu durumda yeni şube ile ilgilenilirken diğer şubenin ilgisiz kalması durumunda rakipleriniz önünüze geçebilecek. Fakat bayilik vermek size bu tarz sorunlar yaşatmadan adınızdan sıkça bahsettirecek. Aynı zamanda bayilik vermek çok iyi bir reklam yöntemidir. Bu durumda bayilik verdiğiniz dinamik ve hevesli olacağından yeni oluşturduğu yerde çok öz verili çalışacaktır. Yaptığı iyi çalışma sonucunda adınız markalaşacak ve sizi üst yere taşıyacaktır. İyi bir reklam olması için, firmanızı büyütmek için adınızdan çok daha fazla bahsettirmek gibi sizi çok büyütecek sebeplerden dolayı bayilik vermelisiniz.

Bayilik Verirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bayilik vermek çok iyi bir şey olsada riskleri büyük ölçüde vardır. Bayilik verdiğiniz kişinin işi çok fazla benimsemesi ve çok özenmesi lazım. Yapacağı hatalar sizi de kapsamaktadır. Bu tarz durumların önüne geçebilmek için bayilik verdiğiniz firmalar üzerinde bir takip mekanizması oluşturabilirsiniz. Ürün kalitesi düşmemesi için kendi verdiğiniz ürünleri kullanmasını sözleşmeye ekleyebilirsiniz. Alacağınız teminat bedelinin yüksek olması da önemlidir. Sizin için güvence sayılır. Yapacağınız sözleşmeyi hukuk konusunda yeterli birikim ve tecrübeye sahip olmasına dikkat edin. Unutmayın ki sizin haklarınızı ve karşı tarafın haklarını güvence altına almanın tek yolu hukukdur. Hukuki tüm prosedürleri yerine getirip huzurlu bir şekilde başarıya ulaşabilirsiniz. Başarının en önemli noktalarından biriside güvendir. Karşılıklı güvenin sağlanmasına önem veriniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here