arama

Fotoğraf Çekip Satarak Ek Gelir Sağlamak

fotoğrafçılık yaparak ek gelir sağlamak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Son yıllarda fotoğraf çekmek teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok üst noktalara ulaşmıştır. Anlık çekimler, doğa çekimleri, mutlu anların çekimleri gibi birçok alanda sınırsız sayıda fotoğraf çekilmektedir. Fotoğrafçılık bazen bir tutku iken bazı zamanlarda ise insanlarda anı yakalama isteğidir. Fotoğraf çekmek o anı ölümsüzleştirmek ve insanlara aktarmak için en iyi yöntemdir. İster profesyonel bir fotoğrafçı olun ister amatör bir fotoğraf çeken kişi olun, teknolojinin bugünkü geldiği seviyede eşşiz fotoğraflar çekmek sizin elinizde. Fotoğraf çekmek bir hobinin ötesinde size ek iş fırsatı da olabilir. İnsanlar çeşitli anlarının fotoğraflanması için belirli ücretler ödemeye hazırlardır. Bu duruma örnek vermek gerekirse bir ailedeki hamile olan anne adayı doğum sırasında doğum fotoğraflarını ve bebeğinin ilk fotoğraflarını çektirmek isteyebilir. Bu durum için profesyonel bir fotoğrafçı veya amatör bir fotoğrafçı olmak fark etmez elinizde ki teknoloji harikaları ürünler ile bu anları fotoğraf çekip paraya dönüştürebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda fotoğraf çekip Satarak nasıl gelir elde edeceğinizi anlatacağım.

Nasıl Fotoğraflar Çekip Satabilirim?

Birçok nesne ve alanda fotoğraflar çekip satarak gelir elde etmek mümkündür. İnsanların özel günlerinde çalışarak, onların bu mutlu anlarının fotoğraflarını çekerek para kazanmanın yanı sıra, insanların içinde özel duygular uyandıracak eşşiz fotoğraflar çekip bunları satarak da para kazanmak mümkündür. Bir doğa fotoğrafçısı olup  sahip olduğunu akıllı telefon ile gözünüze hoş gelen şeylerin fotoğraflarını çekip internet üzerinden çeşitli siteler aracılığı ile satabilirsiniz. Doğa ile sınırlandırmak çoğu zaman doğru değildir. Hayata bakabildiğinizce geniş bir persfektiften bakmanız sizin daha hızlı para kazanmanızı sağlayacaktır. Bu ancak hayal gücünüz ve hislerinizin doğrultusunda olabilir. Baktığınız nesneye veya manzara çeşitli anlamlar yüklemek fotoğraflarınızı hikayeleştirmek bunları fotoğrafa bakan kişiye his ettirmek size olumlu bir geri dönüş yaratacaktır. Neyin fotoğrafını çekeceğiniz konusunda sınırınız bulunmamaktadır, akla gelen ve gelmeyen her şeyin fotoğrafı satılabilinir. Boş bir su bardağı bazen farklı bir açıdan çekildiğinde size bir şeyler anlatabilir. Fotoğraflarınıza sanatı yansıtmanız anlam ve duygu yüklemeniz kazanmak için yeterli olacaktır.

Çektiğim Fotoğrafları Nerede Satabilirim?

Çektiğiniz fotoğraflar bireysel bir iş ise işi aldığınız kişiye satabilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraflarınızın gereken ilgiyi göreceği değerlendirilebileceği çeşitli internet siteleri bulunmaktadır. Fotoğraflarınızın kopyalanamayacağı ve içeriğinize sahip çıkan çeşitli internet siteleri bulunmaktadır. Bu internet siteleri üzerinden istediğiniz her fotoğrafın satışını yapmak mümkündür. Adult içerik olarak adlandırdığımız içeriklerin satışını her sitede yapamazsınız. Sitelerin kuralları gereği pornografik fotoğrafların bu tarz ortamlarda halka açık satılması pek uygun görülmemektedir. Bu tarz fotoğraflarınızın değerlendirileceği çeşitli internet siteleri de vardır. İnternet üzerinden çeşitli araştırmalar yaparak bu sitelere ulaşabilirsiniz. Normal içerik olarak adlandırdığımız fotoğraflarınızın satışı için bir kaç site üzerinden örnek vermek gerekirse www.istockphoto.com ve www.shutterstock.com sitelerini örnek verebilirim. Bu sitelerin dışında da arama motorları aracılığı ile bir çok site bulabilirsiniz. Sattığınız fotoğrafların ücretini karşı taraf ile anlaşıp dilediğiniz banka hesabına almanız mümkündür.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.