arama

Freelance Eğitim Koçluğu Yaparak Para Kazanma

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Eğitim Koçluğu Nedir?

Eğitim Koçluğu ; öğrencilerin eğitim hayatları boyunca karşılaştıkları sorunlara öğrencilerin  içlerindeki potansiyeli fark etmesini sağlayan Kişiler tarafından sunulan bir koçluk hizmetidir.

Eğitim Koçluğu hizmetinde, eğitim koçu olanlar öğrencilerin sorunlarına  müdahale etmek yerine öğrencilerin kendi kendilerine doğru soruları sorarak sorunlara kendilerinin çözüm bulmasını sağlarlar.

Eğitim Koçluğu Nasıl Oluştu?

Eğitim koçluğu ; öğrencilerin sorunlarını kendi başlarına çözememesi ve bir koça ihtiyaç duymasıyla  oluşmuştur. Öğrencilerin içlerindeki potansiyeli fark etmesini sağlayan koçlar öğrencilerin eğitim hayatı boyunca daha aktif ,daha başarılı  olmalarını  sağlamak için ortaya çıkmış bir sektördür.

Nasıl Eğitim Koçu Olunur?

Eğitim Koçluğu bir çok üniversitenin eğitim Koçluğu programlarıyla alınabilen sertifikalar sayesinde yapılabilmektedir. Yalnız bazı üniversiteler eğitim koçluğu sertifikalarını sadece eğitim fakültesi mezunlarına yani öğretmen olan kişilere vermektedir.

Yaklaşık bir hafta kadar süren eğitimlere katılan katılımcılar bir hafta sonunda sertifikayı almaya hak kazanırlar.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim Koçluğu sertifikası olanlar bir eğitim Koçluğu bürosu açmaya hak kazanırlar. Ayrıca sertifikaları sayesinde evlerinden de eğitim koçluğu yapabileceklerdir.

 Eğitim Koçluğu Uygulamaları Nasıldır ?

Eğitim koçu olanlar birebir öğrenci ile çalışırlar öncelikle eğitim koçu’nun öğrenciyi tanıması onun ihtiyaçlarını ,problemlerini  öğrenciye doğru sorular sorarak öğrencinin durumunu ortaya çıkarması esastır.

Eğitim koçu öğrenciye uygulayacağı bir takım testler sayesinde öğrenciyi daha iyi tanımış olacak ve  koçluk için daha verimli bir çalışma yapmış olacaktır.

Öğrenciyi tanıyan eğitim koçu öğrenciye doğru sorular sorarak öğrencinin içindeki potansiyeli çıkarmasına ve kendi yolunu çizmesine destek olur kendi kendine doğru sorular soran öğrenci nasıl bir yol izleyeceğine kendisi karar vermiş olur.

Eğitim koçu ile çalışan öğrenciler eğitim hayatlarında daha aktif daha başarılı bireyler olarak eğitim hayatlarını sürdürürler.

Eğitim Koçluğu Ücretleri Nelerdir?

Eğitim Koçları seans ücreti şeklinde çalışırlar her seans seans ortalama 100 TL civarındadır. böylece bir öğrenciyle haftada 1- 2 seans yapıldığında aylık kazanç 400 -800 TL arası değişmektedir. Öğrenci sayısına göre ortalama kazanılan para değişim göstermektedir.

Sonuç olarak evde  freelance eğitim koçluğu yapmak isteyenler ,eğitim koçluğu sertifikaları almalı ve bunun için gerekli öğrencileri bularak çalışmalara başlamaları yeterlidir.

Evde Ek İş İlanları