arama

Freelance Grafik Tasarımı Yaparak Para Kazanma

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

İnternetten para kazanmak, bilgisayar başında yeterince vakit geçiren hemen hemen herkesin yaptığı bir iştir. Para kazanma yolları farklı olsa da amaç aynıdır; bütçeye katkı. Makale yazarak, paketleme işi yaparak veya evde yemek yapıp satarak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz ancak grafik tasarımı ile az da olsa ilginiz varsa, bunların hepsinden daha fazla para kazanabilirsiniz. Freelance grafik tasarımı yaparak para kazanmak, evden yapılabilecek en karlı işlerden biridir.

Freelance Grafik Tasarımı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Eğer bir grafik tasarımı öğrencisi veya mezunu iseniz veya okul harici dışarıdan (kurs, seminer, vb) bir bilginiz varsa, çeşitli tasarımlar yaparak para kazanabilirsiniz. Üstelik bunu herhangi bir şirket veya kişiye bağlı olmadan yapmak çok daha eğlenceli olacaktır. Logo tasarımı, kart veya özgeçmiş üzerinde tasarım gibi işler yaparak, oturduğunuz yerden kolayca para kazanabilirsiniz.

Freelance Grafik Tasarımı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Freelance grafik tasarımı yaparak para kazanmak istiyorsanız, eğitim ve bilgi seviyenizle doğru orantılı olarak da kazanacağınız miktarın artış göstereceğini bilmeniz gerekir. Örneğin bir grafik tasarım öğrencisi iseniz ve bu programları yeni öğreniyorsanız, aylık kazanacağınız para ortalama 2000 TL’yi geçmeyecektir. Ancak deneyimli bir çalışma hayatı ve bilinen birden fazla grafik tasarım programına hakimiyetiniz var ise, aylık ortalama 10000 TL ve üzerinde para kazanabilirsiniz.

Freelance Grafik Tasarımı Yaparak Para Kazanmaya Nasıl Başlanır?

Öncelikle internet üzerinden grafik tasarımı yaptırmak isteyen firmalara detaylı bir özgeçmişinizi gönderebilirsiniz. Eğer daha önceden bu işi yapmışsanız, referanslarınızı da özgeçmişinize eklemek, şansınızı arttıracaktır. Bunun dışında web sayfası olan kişilerle iletişim kurmanız da oldukça önemlidir çünkü web site sahiplerinin amacı sitelerinin fazla rağbet görmesini sağlamaktır. Bu kişilerle iletişime geçerek, sahip oldukları tüm web sitesi grafik tasarım işini üstlenebilirsiniz.

Freelance grafik tasarımı yapmak, bir şirkete bağlı çalışmaktan daha riskli ancak çok daha kazançlıdır. Bu nedenle sizi arayan kişilerin bulmasını kolaylaştırmak için size ait, baştan aşağıya kendi grafik tasarımlarınız olan bir web sayfası hazırlamanız, hem oldukça profesyonel hem de görsel açıdan yeterince doyurucu olacaktır.

Evde Ek İş İlanları