Freelance İş – Freelance Çalışmak İsteyenlere Öneriler

”Serbest çalışma” diye tabir edilen freelance çalışmak oldukça avantajlı görünüyor. Freelance çalışanlar, çalışma saatlerini kendileri belirlerler. Özetle, kendi işinizin patronu olmanın adıdır. Freelance çalışarak evinizde oturtuduğunuz yerden dahi para kazanmanız mümkün hale geliyor. Bu yazımızda, freelance çalışmak isteyenlere, freelance yapılacak işleri listeleyeceğiz.

Freelance – Tasarım İşi Yaparak Para Kazanmak

Bilgisayar, grafik ve web tasarım bilginiz var ise sizlerde bu işi freelance olarak yapabilirsiniz. Şayet yok ise hiç üzülmeyin, tasarım eğitimi alarak bu işe yönelebilirsiniz. Web sitelerinin grafik işlerini alarak para kazanabileceksiniz. Logo ve broşür tarzı işlerde yaparak para kazanmanız mümkün. Bazı yardımcı programlar bilmenizde fayda var.

Detaylı bilgi ; Tasarım Sektöründe Freelance Çalışarak Para Kazanma

Freelance – Kişisel Gelişim Koçluğu

Günümüzde yaşanan stresli yaşam sonucu, psikolojik bozukluklar sıkça görülmektedir. Bu tip durumlarda da, kişisel gelişim koçluğu yapanlara iş fırsatı doğmaktadır. İnsanlar kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için kişisel gelişim koçlarından yardım alırlar. Bu iş için eğitim almanız gerekecektir.

Gelişim koçlarının uyguladıkları teknikler ile kişilerin sorunları tespit edilir ve sorun çözümü için metotlar geliştirilir. Konunun devamı için, Freelance Kişisel Gelişim Koçluğu Yaparak Para Kazanma başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Freelance – Nefes Koçluğu

Bu iş kolu Türkiye’de yaygın olmasa da, geleceği parlak bir iş olarak ön görülebilir. İnsanların stres ve huzursuzluktan kurtulmak için, doğru nefes almayı, yani nefes taktiklerini bilen ve öğreten kişiye nefes koçu denmektedir. Bu işi yapabilmek için eğitim alıp sertifika sahibi olmanız gerekir. Türkiye’de yeni yeni bilinmeye başlasa da, gelecek vaat eden meslekler sınıfındadır.

Detaylı bilgi için ; Freelance Nefes Koçluğu Yaparak Para Kazanma

Freelance – Aile Koçluğu

Değerli yapı taşımız olan aileler için destek hizmeti veren kişiye aile koçu denmektedir. Aile içinde yaşanan olumsuz durumlara ( şiddetli geçimsizlik, kargaşa, huzursuzluk vb. ) karşı aile koçlarından destek alınır. Bu birim sayesinde yuva dağalmalarının bir nebze olsun önüne geçilmektedir. Ayrıca aile koçları, olası oluşacak tehlikeleri öngörüp önünü kesmek içinde çalışmalar yürütür.

Ayrıntılı bilgi için; Freelance Aile Koçluğu Yaparak Para Kazanma

Freelance – Eğitim Koçluğu

Öğrencilerin karşılaştıkları sorunların çözümü ve içlerindeki potansiyeli farketmeleri amacıyla verilen hizmettir. Kişilerin sorunlarını yine kendileri çözmeleri gerektiğini öğretmeyi hedeflerler. Öğrencilerin başarılı olmaları adına çalışmalarını sürdürürler. Bu işi öğretmen olanlar yapabilmektedir.

İşte yazının devamı ; Freelance Eğitim Koçluğu Yaparak Para Kazanma

Freelance – Editörlük

Web site, kitap, içerik ve tasarım editörlüğü yaparak para kazanabilirsiniz. Güncel ve özgün içerik üretmeniz süreklilik açısından ve tercih edilmeniz bakımından oldukça önemlidir. Editörlük hizmeti almak isteyen bir çok web site sahibi bulunmaktadır. Özellikle kaliteli ve yoğun trafiği olan siteler, mutlaka bünyelerinde editörler barındırırlar. Evinizde oturduğunuz yerden, gün içinde çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

Devamı; Evde Freelance Editörlük Hizmeti

Freelance – Fotoğrafçılık

Gezdiğiniz, gördüğünüz ve keyif aldığınız anların fotoğraflarını yakalayarak para kazanın. Gezmek hiç bu kadar kazançlı olmamıştı denilebilecek cinse bir iş. Şayet fotoğraflarınızı satarak para kazanabileceksiniz. Keyifli işler arasında yapılacak en popüler iş kolu olduğunu düşünmekteyiz. İnternet ortamında fotoğraf satın alan bir çok site mevcut. Kısa araştırma sonucunda, çektiğiniz muazzam anların görüntülerini pazarlayabilirsiniz.

Bayiliksepeti Ne Diyor?

Konuya başlarken bahsettiğimiz gibi, günlük çalışma saatlerini kendiniz belirlersiniz. Patron dırdırı gibi derdiniz olmaz. Ne kadar çalışırsanız o kadar kazanırsınız mantığı işler. İstirahat günlerinizi kendiniz belirlersiniz. Patron sizsiniz.. Düzenli ve planlı çalışarak ciddi rakamlara ulaşmanız mümkün.

Her işte olduğu gibi bu sektörde de zor yanlar mevcut. Aylık kazancınız belli değildir. İş alamazsanız o ay size zehir olacaktır. Her hangi bir güvenceniz yoktur. Sabit bir geliriniz olmadığı için yatırım yapma cesaretiniz kırılabilir. Düzensiz insanlar bu sektöre hiç bulaşmamalı. Zira eline yüzüne bulaştırabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here