arama

Grafiti Yaparak Para Kazanma

grafiti yaparak para kazanma detaylı anlatım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Çok uzun zamandan beri yapılan grafiti sanatı herkes tarafından çok beğeniliyor. Genelde sokaklardaki boş duvarlara sprey boya aracılığı ile yapılan resimler grafiti olarak adlandırılıyor. Bunun ayrı bir sanat dalı olduğunu da herkes biliyordur. Çünkü kesinlikle yetenek gerektiriyor ve yapılan işler harikala sonuçlar çıkarıyor. Her zaman aynı amaç ile kullanılmayan grafiti genelde bir tepki olarak duvarlara yapılıyor.

Bazı zamanlarda belediyelerin de izni ile, profesyonel sanatçılar tarafından eski trafolara vb. yerlere grafiti yapılıyor. Eğer grafiti hiç kimseden izin alınmadan ve birine ait olan mülkün üzerine yapılırsa suç olarak karşılanıyor. Konu ile zabıtalar ve polisler ilgilenirken, sıkıntılı zamanlar ortaya çıkabiliyor. Durum böyle olunca sanatçılar da grafitileri sadece boş ve kimseye ait olmayan alanlarda uygulamaya devam ediyor.

Grafiti yaparak para kazanmak isteyenlerden bir tanesi de sizseniz yazının devamında detayları öğreneceksiniz. Öncelikle bu iş için yeteneğinizin olduğunu düşünüyoruz. Zaten baştan bir el yatkınlığı olmazsa güzel işçilikler çıkarmanız pek mümkün değildir. Öyleyse hep birlikte bu işten nasıl para kazanılacağına göz gezdirelim.

Grafiti Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Grafiti yapmak için belirli malzemelere ihtiyacınız vardır. Bunlar genelde renkli sprey boyalardır. Başka bir maaliyeti olmadığı için kısa sürede faaliyete geçebilecek bir iştir. Eğer çizim ve grafiti sanatında iyi olduğunuzu düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar olduğunu da biliyorsunuzdur. Özellikle bakan birinin kafasını karıştıracak şeyler çizmeyin. Bu göz yoran bir çalışma olacaktır. Toplumsal olarak kabul gören yargılara da aykırı işler yapmamaya özen gösterin.

Çizdiklerinizde kesinlikle siyasi unsurların bulunmaması gerekir. Bu ciddi bir suçtur ve karşılaşmak istemediğiniz cezaları vardır. Tarafsız sanat her zaman daha fazla tutulur. Aynı zamanda insanları rahatsız edecek söylemlerde de bulunmamalısınız. Bunu resme yansıtmak da hoş olmayan bir davranıştır. Herkesin beğeneceği evrensel şekillerden yararlanmakta fayda vardır.

Örneğin çocuklar için çizgi film karakterlerinden faydalanabilirsiniz. Hem herhangi kötü bir unsur barındırmaz, hem de görenleri rahatsız etmez. Bunları yaratıcılığınız ile çeşitlendirebilirsiniz. Gün geçtikçe daha iyi olduğunuzu görmek sizide mutlu edecektir. Hemen olmasa da grafiti yaparak para kazanmak tabiki mümkündür.

Grafiti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Grafiti yaparak para kazanmanız için çalışmalarınıza yoğun bir şekilde devam etmelisiniz. Tam olarak geliştiğinizi düşündüğünüz zaman internet ortamında bunu pazarlama imkanı bulabilirsiniz. İnsanlar bazen kendilerine ait olan anaokulu, okul, huzurevi gibi yerlerin duvarlarına grafiti çalışması yaptırmak isterler.

İletişim bilgilerinizin yer aldığı yazıları hemen hemen her yerde paylaşın. Sosyal medyada da mutlaka daha önce yaptığınız işlerin fotoğraflarının olduğu bir hesap açın. Sizinle çalışmak isteyenler daha rahat bir şekilde ulaşabilir ve yaptıklarınızı gördüğünde iyi bir iş çıkaracağınızdan emin olur. İlk adım olarak karşınızdakilere güven vermeyi unutmamalısınız.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.