Hafta Sonları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri

Bir çok insan hafta sonlarını güzel bir şekilde değerlendirmek ister, ama çalışmak zorunda olanlarımız da vardır. Genelde sadece hafta sonları çalışan gruplar öğrenci veya ek iş yapan kişiler olabilir. Hafta sonları yapılabilecek çok fazla ek iş seçeneği vardır. Bu yazımızda sizlere Hafta Sonları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirlerinden bahsedeceğiz.

Garsonluk

Hizmet sektörü kendini bitirmeyecek ender meslekler arasında yer almaktadır. Ne olursa olsun bitmeyecek işler arasında olan bu sektörde sürekli yeni elemanlar işe girmekte ve sürekli birileri işten çıkmaktadır. Bu durumun sonucunda hafta sonları ekstracı olarak tabi edilen iş kategorisinde bir çok garson çalıştırılmaktadır. Elit yerler şöyle bir kenara dursun, genel geçer kafeler, kır düğün salonları, oyun cafeler, kitap cafeler gibi bir çok alan hafta sonları için ekstracı eleman çağırmaktadır. Çevrenizdeki her hangi bir cafe tarzı bir yer ile görüşüp konuşmanız bu işleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu tarz işler devamlılığı olmayan ve çok yorucu işlerdir. Hafta sonları çalışan bir garsonun günlük ortalama 80 -100 tl kazandığı bilinmektedir. Sizlerde bu tarz işlerde çalışarak hafta sonlarınızı değerledirebilirsiniz. Ekstracı olmanın getirdiği zorluklar nedeniyle çok uzun saatler boyunca çalışmak zorunda kalabilir ve kadrolu elemanın pek yapmak istemediği işleri yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Fotoğraf Çekimi

Eğer teknolojiye ayak uydurmuş ve onun getirdiği nimetlerden yeteri kadar faydalanıp kendinizi geliştirdiyseniz bu iş tam size göre. Yukarıda bahsetmiş olduğum garsonluğa kıyasla daha az yorulacağınız ve aynı zamanda kısmen severek yapabileceğiniz bir iş kolu olan fotoğraf çekmek, Hafta Sonları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri arasında en güzellerinden biridir. Akıllı telefonların neredeyse fotoğraf makinesi kalitesiyle fotoğraf çekmesinden ötürü herkesin edindiği bir fotoğraf çekme tecrübesi vardır. Bu durumun üstüne biraz bir şeyler katıp kendinizi geliştirdiyseniz bu iş tam size göre. Hafta sonları düzenlenen düğün, kına, sünnet, nişan, gibi daha bir çok aktivite de fotoğrafçılar tutulmaktadır. Sizlerde bu sektörde çalışan birileri olabilir ve ihtiyacınız olan ek iş fırsatını yakalaya bilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey çevrenizde bulunan iyi veya orta sınıf bir fotoğrafçı ile konuşmak yeterli olacaktır. Ortalama bir fotoğrafçı bir düğünden 80-120 tl arası bir para kazana bilmektedir.

Nakliye Montaj Elemanı

Bitmeyecek sektörlerden bir diğeri olan nakliye sektörü çalışanları zamanla yaşadıkları sağlık sorunları sebebi ile meslekte pek kalıcı olamamaktadır. Bu durum maalesef ülkemizin acı gerçeklerindendir. İnsan sağlığının önemsizliği ve paraya olan ihtiyaçtan yaptığı bu ağır iş sürekli olan yeni çalışanlara ihtiyaç duymaktadır. İnsanların hafta sonları işe ihtiyacı olması durumunda herhangi bir nakliye şirketine başvurması dahilinde istediği zamanda işe çağırılacaktır. Aşağı yukarı 150 TL günlük alan nakliye elemanları bedenen ciddi bir efor sarf etmektedir. Hafta sonu yapılacak işler arasında değerlendirilecek bir iş olsa da çok mecbur kalınmadıkça yapılması pek tavsiye etmediğimiz bir iş koludur.

Otomobil ve Halı yıkama

İnsanların uzun yıllar çalışıp biriktirip aldıkları arabaları onlar için her zaman çok değerlidir. Bunun etkisiyle birlikte oto yıkamalar Hafta Sonları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri arasında değerlendireceğiniz bir fırsattır. Bu sektörde genellikle yalnızca otomobil yıkanmaz halı da yıkanmaktadır. Yoğun bir müşteri ilgisiyle karşı karşıya kalan bu sektör  zaman zaman takviye elemana ihtiyaç duymaktadır. Bu tarz durumlarda hafta sonları ilave olarak çalışacak bir kaç arkadaş çağırılmaktadır. Genel olarak orta seviyede ağır bir iş yükü olmaktadır ve günlük ücretleri 80-120 arası değişmektedir. Hafta Sonları Yapabileceğiniz Ek İş Fikirleri arasında kolay olmayan ama zorda sayılmayan bir iş kolu olan oto ve halı yıkama işi en azından yazın değerlendirebileceğiniz bir iş olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here