Hafta Sonları Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Günümüz hayat standartlarında belirli maaşlarla ev geçindirmek giderek zor bir hal almaya başladı. Buna birde tatil, çocuk gibi ek masraflar eklenince durum içinden çıkılmaz bir hal almaya başlıyor. Hafta sonları çalışmak ise bu işe dönemsel olarak bir çıkış yolu açıyor. Peki, hafta sonları hangi işleri yaparak, bütçenize katkıda bulunabilirsiniz, bir göz atalım.

Broşür Dağıtmak

Broşür dağıtmak, öncelikle ek gelir arayan öğrenciler için en ideal ve en kolay işlerden biridir. Çevrenizdeki market, şirket veya benzeri ticari işletmelere danışarak bu işe başlayabilirsiniz. Önceden basılmış broşürleri, evlerin posta kutularına, arabaların sileceklerine veya ilan asma noktalarına dağıtarak, günlük 50 ile 150 TL arasında ek gelir sağlayabilirsiniz.

Şoförlük Yapmak

Bayanlar için henüz oldukça yeni bir meslek olan şoförlük, erkekler için hafta sonları yapılacak en ideal mesleklerden biridir. Bir taksi, dolmuş veya özel bir servis ile anlaşarak hafta sonları ek iş yapabilirsiniz. Bu işleri yapmak için ise internet başvurusundan çok yüz yüze tanışmak en doğru seçim olacaktır. Güvenilir ve başarılı bir şoförseniz, bu işten sadece hafta sonları çalışarak aylık ortalama 1000 ile 2000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Garsonluk Yapmak

Pastane, restoran, fast food dükkanları gibi yerlerde garsonluk yapmak, size ek gelir sağlayacaktır. Her kesim insanın yapabileceği bu iş, herhangi bir bilgi birikimi gerektirmeden yapıldığından fazla kazanç sağlamasa da, mutlaka bir ihtiyacınızı karşılamak için faydalı olacaktır. Garsonluk yaparak sadece hafta sonu çalışma ile aylık ortalama 1500 TL ve civarı para kazanılabilir.

Özel Ders Vermek

Özel ders vermek, hafta sonları yapılabilecek en ideal mesleklerden biridir. Hem daha az çalışıp hem de daha fazla para kazanabileceğiniz bir ilgi alanınız var ise, etrafınızda her yaş grubundaki insanlara özel ders verebilir, bu sayede de ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Yaşadığınız yer ve çevreye bağlı olarak ders saat fiyatlarını belirleyebilirsiniz. Örneğin büyük şehirlerin elit semtlerinde yaşayanlar saatlik fiyatlarını 150- 200 TL’ye kadar çıkartabilirler. Bu durum daha ufak şehirler için azalmaktadır.

Hafta sonları yapılabilecek ek iş fikirleri ile bütçenize katkıda bulunabilir ve yeni çevreler edinebilirsiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here