Hurma Yetiştirerek Para Kazanabileceğinizi Düşündünüz Mü?

En karlı ağaç yatırımı olduğunu söyleyebileceğimiz Trabzon hurması yetiştiriciliği Karadeniz halkı tarafından severek yenilen ve sofralardan eksik edilmeyen yiyecek türlerinden bir tanesi olmakla beraber ülkemiz genelinde yetiştiricisinin çok fazla bulunmaması bu işi diğerlerine göre daha değerli ve başlanabilir kılıyor. Ayrıca Trabzon hurmasının diğer meyvelere göre yetiştiriliş şartlarının kolay oluşu başlamak isteyenleri teşvik ediyor.

Hurma yetiştiriciliğine nasıl başlayabilirim?

Trabzon hurma yetiştiriciliğine başlamak için öncelikle ekebileceğiniz tohumlar bulmanız gerekiyor. Bunu temin edebilmek için bu işi yapan bir tanıdığınız var ise ondan yardım alabilirsiniz. Eğer yok diyorsanız dert etmeyin! İnternetten birçok siteden kaliteli tohumlar sipariş edebilirsiniz.

Bu işten ne kadar para kazanabilirim?

Bu sizin tarlanızın yani ekeceğiniz alanın genişliğine, ürettiğiniz malların kalitesine ve bunları satarken anlaşacağınız fiyatla doğrudan ilgili bir konudur. Bunları aştıktan sonra düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bunun için çok büyük emek harcamanıza da gerek yok. Sadece düzenli olmak, sorumluluk sahibi olmak ve düşük de olsa başlamadan önce biraz birikiminizin olması sizin için yeterli olacaktır. Bunun için herhangi bir üniversite bitirmiş olmanıza gerek yok! Doğa ananın bize verdiği imkanları kullanarak hem dünyaya yararlı bir şey yapmış; bir fidan dikmiş olacaksınız hem de bu işten gelir elde etmeye başlayacaksınız. Kulağa hoş geliyor öyle değil mi?

Ürettiğim hurmaları nerede satabilirim?

Ürettiğiniz hurmaları satmanın birçok yolu mevcut. Günümüzde elektronik ticaret baya gelişmiş durumda. Türkiye’de bu konuda büyük bir ön yargı olsa da gençlerimiz yani yeni nesil araştırmayı ve doğru bilgi kaynağına ulaşmayı öğrenerek büyüyor. Ayrıca ürettiğiniz hurmaları sadece ülkemizde değil bütün dünyada satabilirsiniz. Üstelik yabancı dil bilmenize de gerek yok. İnternette birçok çeviri sitesi mevcuttur. Bu konuda size yeterince yardımcı olabilirler. Tüm dünyadan siparişler alıp ödemenizi aldıktan sonra kargo yardımı ile yetiştirdiğiniz meyvelerinizi karşı tarafa gönderebilirsiniz. Bu sizin Pazar alanınızı büyük ölçüde genişletecektir ve bir ürün ne kadar az ise o kadar fazla rağbet görür ve değer kazanır. İyi şanslar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here