Instagram Üzerinden Ürün Pazarlama

Yaygınlaşan instagram kullanımı ile ürün pazarlayarak ve ürün sunumları yaparak para kazanmanız mümkündür. Çok gelişen ve büyüyen instagram ağı ürün satışı için çok iyi bir platform haline gelmiştir. Bazen sizinde çevrenizden kulak aşinası olduğunuz bu konu sizlere para kazandıracak ek iş fikirleri arasındadır. İnstagram üzerinden satış yaparak para kazanmak epey bir uğraş ve ilgi gerektirmektedir. Unutmayın ki devamlılık sizi başarıya götürecektir.

İnstagram Üzerinden Ürün Satışı Yaparak Nasıl Para Kazana Bilirim

Aldığınız uygun fiyatlı bir ürünü kar edecek şekilde internet üzerinden sosyal medyalar aracılığı ile satabilirsiniz. Aldığınız ürünlerin yanı sıra ürettiğiniz el emeği ürünlerinizi de aynı şekilde satabilirsiniz. İnstagramda bir işletme hesabı açmak normal yaşam şartlarında bir dükkan açmakla eş değer bir eylemdir. Fakat sizinde bildiğiniz üzere gerçek yaşamda bir dükkanın açılışı çok maliyetli ve masraflıdır. Ama sosyal medyalar üzerinden açılan satış mağazaları çok düşük maliyetli olmaktadır.

İnstagram üzerinden ürün satışı yapmanın en avantajlı noktası, maliyetinin çok düşmesi, dükkan masrafları gitmemesi eleman çalıştırılmaması gibi önemli faktörlerdir. İnstagramda iyi bir sayfa ile yüz binlere ulaşabilir hitap edebilirsiniz. Bir dükkan potansiyelinin daha üstüne çıkmış olursunuz. Buda size bir dükkan üzerinden yapamayacağınız satışı yapmanızı sağlar.

İnstagram üzerinden Satışlarımı Nasıl Arttıra Bilirim

İnstagram gelmiş olduğu konum nedeniyle içerisinde barındırdığı rekabeti büyük ölçüde arttırmıştır. Artan bu rekabetin sonucunda instagram üzerinden satış yapan bütün dükkanlar bir yarış içerisine girmiştir. İnstagram üzerinde satış yaparken sizi ön plana çıkaracak bir kaç şeyden bahsedeceğiz.

İnstagram üzerinden satış yaptığınız bir mağzanın takipçi sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar çok kişiye ulaşırsınız. Bu durumda herkesi takipçi olarak eklemek sizin takip listenizi arttırsada takipçi listenizi arttırmaya bilir. Takipçi listenizi arttırmak isterseniz bu durum için izlenecek yok genel kitleye hitap edip, takipçi kasmaktır. İnsanları etkileyecek ve beğenilecek paylaşımlar sizi ön plana çıkartacaktır. Kişiye yönelik bir çalışma yürütmektense genel kitleyi düşünüp bir çalışma yürütmek daha iyi olacaktır. Ara sıra instagram üzerinden reklam yaparak biraz para harcarsanız sayfanız daha çok büyüyecektir.

İnstagram Üzerinden Reklam Yaparak Ürün Satma

İnstagram sunduğu uygun reklam fiyat seçenekleri ile mağazalara büyük bir imkan sağlıyor. Hedef kitleye doğrudan ulaşmak için denenecek bir çalışma yöntemi olan bu yöntem paranızla doğru orantılı bir şekilde size geri dönecektir. İnstagram üzerinden yapılacak  sponsor reklam çalışmalarında bir anda toplu para harcamamaya dikkat etmelisiniz. Harcayacağınız reklam masrafını parçalar halinde kullanmanız, ve anlık geri dönüşleri görmeniz, iyi bir analiz yapmanız sizi başarılı duruma getirecektir. Yapılan harcamanın karşılığında ne alındığı, ne kadar ürün tanıtıldığı yakından takip edilmeli bu hizmetin size ne sunduğunu detaylıca öğrenmelisiniz. Aksi taktirde harcanan paraların karşılığını alamaya bilir veya daha az bir miktar harcama yaparakta aynı sonucu alacağınız çalışmalara çok para harcaya bilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here