İpek Böceği Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma

İtalya’da 1 milyon dolarlık ipek karşıtı bir kampanyanın İtalya’nın ipek tüketimini yalnızca 5 yıl boyunca% 1 oranında azaltabileceğini varsayalım. Bu durum , dolar başına 2100 solucana veya kuruş başına yaklaşık 21 kurt ile (4.2 * 10 10 ) * 0.01 * (5 yıl) / (1 milyon dolar) oranında tasarruf sağlayacaktır.

Nasıl Yapılır ?

İpek böcekleri çok eğlenceli bir hobi olabilir. Çocuklar özellikle kelebeklerden ipek böceği dönüşümünü izlemeyi severler. Yumurtanın larva haline geldiğini, larvaların tırtıllara dönüştüğünü, tırtılların kozayla kaplanıp nihayet ipek böceğine dönüşmelerini görmek oldukça büyüleyicidir. Doğru ekipmana sahipseniz, ipek böceğini evde beslemek kolaydır. İpek böceği çiftlikleri olarak da bilinen ipek böceği üreme kitleri, böcek yetiştiricilerinden çevrimiçi olarak satın alınabilir. Peki ipek böceği beslemeye nereden başlamak gerekir?

İpek böceği yetiştirme kitleri, genellikle, evde ekilebilecek bir süt tohumu bitkisi, süt suları veya süttoz tohumları içerir. İlk birkaç hafta sonra, larva sürekli olarak bitkiler üzerinde avlanır. Bu nedenle, birkaç sağlıklı saksı bitkisinin bulunması önemlidir.

Ne Kadar Kazanılır ?

Fiyatı belirleyen ne kadar tırtıl besleyebildiğinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Nasıl Kazanç Sağlanır?

Boyalı Leydi ipek böceği, süt yemi bitkileri gerektirmez. Bu onları bakımını kolaylaştırır. Painted Lady ipek böceği yetiştirme kiti, yemek yemeleri için bir büyüme ortamı içerebilir.

İpek böcekleri  kendi kozalarından çıktıktan sonra, bu noktada serbest bırakılabilir veya tutulurlar. Ancak onları tutarsanız, uçabilmeleri için daha büyük bir kaba ihtiyaçları olacaktır. Yetiştirme işlemi daha sonra baştan başlatılabilir. Ortaya çıktıktan 3-4 saat sonra bir dost arıyor olacak! Birçok yetiştirme kiti, ipek böceği tutmak için özel ağlarla yapılmış uzun boylu, yuvarlak, katlanabilir bir ev içerir.

Doğal olarak, ipek böceği nektarı sever. Onlara taze kesme çiçekler verebilir veya bal ve su kullanarak kendi nektarınızı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca taze meyvelerden suyu yudumlamanın tadını çıkarıyorlar. Olgun muzlar ise favorileridir.

Görüldüğü gibi ipek böceği yetiştiriciliği belli başlı bazı teknik bilgilere hakim olmanız gerekliliğini zorunlu kılmaktadır. İyi araştırma yapmalı, gerekli ekipman ve malzemeleri tedarik etmeli, ipek böceklerini doğru beslemelisiniz. Böylece, ipek böceği üretimi ile iyi gelir elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here