arama

İplik Temizleyerek Para Kazanma

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • BS
 • 1 Star
  Loading...

İplik temizleme halk arasında bilinen bir ek iş imkânıdır. Çeşitli firmalar tarafından üretilen tekstil ürünlerinde makinenin yapamadığı işleri insan eli ile yapılması gerekmektedir. Bu durum evde ek iş fırsatlarının beraberinde getirmiştir.  Evde iplik temizleme işi, her insanın zorlanmadan icra edebileceği bir ek iş fırsatıdır.

İplik Temizleme İşi Nasıl Yapılır?

Tekstil firmaları üretimi tamamlanan ürünleri genellikle çuval ya da kolilerle iplik temizleme işini yapacak kişilerin evlerine bırakarak belirli miktardaki ürünlerin, taahhüt edilen sürede bitirilmesini ister. Genellikle makas ya da kesici bir alet kullanarak kolaylıkla üstesinden gelinebilecek bir ek iş olan evde iplik temizleme bir grup halinde yapılırsa çok daha hızlı ve verimli bir şekilde sonuçlandırılabilir. Firmalar genelde kalabalık topluluklarla çalışmayı tercih ederler.  İplik temizleme işi  yapmaya karar verenlerin bu iş için ayrı bir oda ayırarak orada çalışmaları birçok avantaj sağlayacaktır. Tekstil ürünlerinde genelde ham madde pamuk, koton gibi maddeler olduğundan tozu ve iplik parçalarının tek bir odadan temizlemek daha kolay olacaktır. Ayrıca çok basit bir iş olarak gözükse de olabildiğince titiz davranılması gerekilen bir iştir. Firmalar gerekli mercilerde kontrol ettikleri ürünlerde zarar olup olmadığını gözlemlerler. Böyle bir durumda ücrette kesinti yapılır.

Ne Kadar Kazanılır?

Evde iplik temizleyerek kazanacağınız tutar değişkenlik göstermekle birlikte ne kadar çok iş alırsanız doğru orantılı olarak o kadar çok kazanırsınız.  Tek başına çalışacaklar el pratikleri arttıkça zamanla kazançlarını artırabilirler. Doğal olarak grup halinde iplik temizleyecek olanların geliri daha fazla olacaktır.  Evde iplik temizleyerek aylık ortalama 1000 ila 1500 TL kazanılarak mükemmel bir ek gelir sağlanabilir. Ürünleri zamanında yetiştirerek ve kaliteli bir iş çıkartarak çalıştığınız firmanın daha çok iş göndermesi sağlanabilir. Böylelikle bu işten gelen ek gelir de artırılabilir.

Nasıl Başlanır?

Yaşadığınız şehirdeki tekstil fabrikalarına ve atölyelerine giderek bizzat başvuruda bulunulması en çok tavsiye edilen yöntemlerden biridir. İnternet üzerinden de evde iplik temizleme işi için firmalar bulunabilir. Forum sitelerine mesaj bırakıp evde iplik temizleme işini yapabileceğinizi belirterek ilgili firmaların size ulaşması da mümkündür. Son olarak bu sektörde çalışan bir tanıdığınız varsa yardım istenilebilir.

ek iş ilanları
 • Bahar
  3 gün önce

  İzmir Buca’da oturuyorum evde ek iş yapmak istiyorum 5 kişiyiz

  0
  yorum beğen
 • Begüm
  4 hafta önce

  Bolu merkezde oturuyorum evde hertürlü işi yapabiliriz grubumuz var acilen ulaşmanız dilegiyle

  1
  yorum beğen
 • Esra
  2 ay önce

  İstanbul kartal-soganlikta oturuyorum ip temizleme işi istiyorum 4 kisiyiz

  2
  yorum beğen
 • Hilal melike gazi
  2 ay önce

  Merhaba ben tarsusda yesilyurt mahallesinde oturuyorum evde is istiyorum daha once teksil fabrikasinda ip temizleme isinde calisdim deneyimi var ek geri icin bu isi yapmak istiyorum iyi gunler

  2
  yorum beğen
 • betül
  2 ay önce

  Merhabalar kocaelinde oturuyorum ve ek işe ihtiyacım var.

  2
  yorum beğen
 • Esma
  2 ay önce

  Bolu merkezde yaşıyorum evde iş yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim ev hanımıyım iki kişiyiz.

  0
  yorum beğen