İş Kurmak İstiyorum – 10 Yeni İş Fikri

Takvimlerimiz 2018 ‘i göstermekte ve bizlerde hala ne iş yapabiliriz diye düşünmekteyiz. Maaşlı işlerle hayallerimizin bir kısmına ulaşabilmekteyiz. Bu durumda yeni iş fikirleri bulma çabamız artıyor. Yeni iş fikirleri bulmak her zaman bize artı puan sağlamaktadır. Çünkü ilklerden olacaksınız ve tutturduğunuz vakitte daha fazla kazanacaksınız. Gelecek vaad eden bir işte tutunduğunuz zaman, en tepeyi görme ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır. Bizde sizler için, yapılabilecek 20 yeni iş fikrini derledik.

Deniz Yosunu Yetiştirmek

Her ne kadar ülkemizde alışılmış bir ürün olmasa da, batılı ülkelerde tüketimi fazladır. Marketlerde dahi satışları mümkündür. Genelde Japonya, ABD gibi çeşitli ülkelerde üretimi yaygındır. Japonların dünya mutfağına sunduğu lezzetler arasında deniz yosunları da yer almaktadır. Üretimdeki dikkat edilecek en önemli unsur, yenilebilen yosunların özel çiftliklerde sertifikalı bir şekilde üretilmesidir. Deniz yosunu yetiştirmek çok emek ve zahmet istemeyen bir iştir. Lakin, kuracağınız çiftliğin temiz ve berrak bir deniz üzerinde olması gerekmektedir. Deniz yosunu ilaç sanayisinde de oldukça yaygın kullanılmaktadır.

Mutlaka bakın ; Deniz yosunları kültür çiftliği

Macadamia Fındığı Yetiştirmek

Avusturyalı John Macadamia adlı bir eczacı tarafından keşfedilen bu fındık, kalori olarak oldukça yüksek değere sahiptir. Bu fındık türünde Omega 3 yerine Omega 7 bulunur. Bizim tükettiğimiz fındıklara göre boyutu oldukça büyüktür. Kozmetik alanında da sıklıkla tercih edilmektedir. Nadir bir tür olduğundan kilosu 100 lira civarındadır. Sizlerde macadamia fındığı yetiştirerek iyi gelirler elde edebilirsiniz. Yeni iş fikirlerinde oldukça iddalı duruyor.

Detaylı anlatım ; Macadamia fındığı yetiştirerek para kazanmak

Freelance Aile Koçluğu

Toplumumuzun en değerli yapısı ailedir. Günümüzde aile içi sorunlar bir hayli çoğalmıştır. Olumsuz durumlardan oluşan aile içi problemler akabinde kavga, gürültü, huzursuzluk ve ayrılıkları getirmektedir. Freelance aile koçluğu yaparak hem düzensiz ailelere yardım, hemde bu işten gelir elde edebilirsiniz. Aile koçunun görevi, sorunları iyi bir gözlem ile analiz edip sonuç odaklı çözümler üretmektir.

İnceleyin; Freelance aile koçluğu yaparak para kazanmak

Goji Berry Yetiştirmek

Ülkemizde kurt üzümü olarak bilinen goji berry oldukça faydalı olmasıyla adından söz ettirmektedir. Kurt üzümü Orta Asya’ya özgü bir bitki çeşididir. Dünya üzerinde tarımı yapılmaktadır. Tıp alanında da oldukça fazla kullanılmıştır. Çin’de karaciğer ve böbrek fonksiyonları tedavisinde kullanılmıştır. Goji berry kilo başına 100 ila 120 lira arasında satılmaktadır. Siyah türü ise 400 lira civarında kilogram başına satılmaktadır.

Detaylı bilgi; Goji berry yetiştirmek

Altın Çilek Yetiştirme İşi

Altın çilek, Güney Amerika kökenli küçük meyveleri olan bitki türüdür. Dünyanın birçok bölgesine yayılmış konumdadır. Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bu meyveyi tükettiği haberi yayıldıktan sonra, ülkemizde satış oranı artmıştır. Çok faydalı bir meyvedir. Kilo vermeye yardımcı olur. Vücuttan toksinleri attırır. Kurutulmuş olarak kilosu 70 lira civarında satılmaktadır.

Detaylı anlatım; Altın çilek yetiştirerek para kazanmak

Stevia Girişimi

Ülkemizde Stevia, şeker otu olarak adından söz ettirmektedir. Şeker yerine vede bazı sağlık sorunlarında kullanılan bir bitkidir. Yaranın çabuk iyileşmesine katkı sağlar. Yapraklarında kalori yoktur. Stevia ( Şeker Otu ) tatlandırıcı kaynağıdır ve şekerden daha çok tatlılığa sahip bir bitkidir. Bu bitki, bol güneşli ve yağmurlu bölgelerde yetişmektedir. Dönüm başına 25 bin, 30 bin civarı bitki dikilebilir. Kilosu 50 liradan satılmaktadır.

Devamı için tıklayın; Stevia ( şeker otu ) girişimcileri kazanıyor

Kuşkonmaz Yetiştirmek

Kuşkonmaz bitkisi, vücuda verdiği faydalar ile bilinmektedir. Vitamin ve mineral bakımından oldukça faydalı ve zengindir. İçerisinde B6, a, c, e vitaminleri barındırmaktadır. Vücudu kanserden korumasıyla da bilinir. Kralların yiyeceği olarak bilinen zenginlerin sofrasından eksik olmayan bitkilerdendir. Kilosu 20 liradan satılmaktadır.

Detaylar için; Kuşkonmaz yetiştirerek para kazanmak

Alg Çiftliği Kurmak

Gelişmiş ülkelerde tüketimi yaygın görünmektedir. Protein bakımından oldukça zengindir. Bünyesinde magnezyum, selenyum, kalsiyum, krom bile barındırmaktadır. 1 kilogramı, 1 ton sebzenin barındırdığı yaşamsal değerleri içermektedir. Bazı ülkelerde balık çiftlikleri yerini alg çiftliklerine bırakmıştır.

Devamı; Alg çiftliği ile kazanın

Bambus Arısı Üretmek

Bambus arısı dünyada 250 türe sahiptir. Ülkemizde eşek arısı olarak bilinmektedir. Döllenme amaçlı kullanıldığı için, üretimini yapıp para kazanmanız mümkündür. Bu işe girecekseniz, devletten de teşvik almanız mümkündür. Rüzgarlı havalarda dahi beslenmesini sürdürebilen arı türüdür.

Devamı için; Bambus arısı üreterek para kazanmak

Mor Patates Yetiştiriciliği

Mor patates ülkemizde henüz bilinmiyor olsa da, Avrupa da adı duyulmuş ve tüketimi olan bir sebzedir. Yatırımcılar için oldukça ilginç ve mantıklı iş sınıfında yer almaktadır. Mor patatesin ana vatanı Peru’dur. Sağlık sektöründe ve özellikle de cilt problemlerinde sıkça kullanılmıştır.

Yazı Detayı; Bunu eken kazanıyor! Mor patates yetiştiriciliği

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here