İş Yönetimi İçin Etkili İpuçları

Yeni bir yıl ve işinizi büyümek için yeni bir fırsat. Herhangi bir girişimde olduğu gibi, işletmenizin gitmek istediğiniz yöne doğru ilerlemesine yardımcı olmak için alınması gereken bazı riskler var. Bu yıl da bunlar için istisna değil. Ancak, her zaman öngörülemezlik, iş stratejilerini gölgelemekle birlikte, etkili ve zaman zaman kanıtlanmış ipuçları da vardır.

Başarılı olabilmek için sizi etkinliğe yönlendiren ve 2017 teşebbüslerinizi başarıya ulaştıracak etkin iş ipuçlarına odaklanın. Aşağıdaki tavsiyeleri inceleyin:

Açık bir planla başlayın

Bir işe başlamak istiyorsunuz ama kesin olarak net bir planınız yok mu? Elbette, yine de ilerleyebilirsiniz, ancak nihayet yapmış olduğunuzu söyleyebileceğiniz yere ulaşmak için üzerinde olmak istediğiniz yolda olmayabilirsiniz. Bir plan size ölçülebilir hedefler üzerinde durmanıza yardımcı olur ve başarıya ulaşana kadar size net tarihler verir. Planınız sağlam olmalı, planınızın karşınıza çıkan herhangi bir meydan okumaya uyarlanacak kadar esnek olduğundan emin olun.

Ürününüzün kârlılığını daha iyi anlayın

Çoğu girişimci, yeni işletmelerinde kar etmeye başlar; bu nedenle, ürünlerinizin her biri ne kadar karlı olursa, ürünün kullanılabilirliği ve satışı konusunda hayati kararlar almanıza yardımcı olabilir. Sunduğunuz en pratik ürünün size en fazla kâr sağlayan şey olduğunu pek anlamıyorsunuz; bu nedenle majör ürününüzün aslında hangisi olduğunu öğrenmek için zaman ayırın ve bunlardan daha fazlasını müşterilerinize satmak için zaman ayırın.

Nişinizi belirleyin ve ayarlayın

Şirketinizi öne çıkaran nedir? Pazarlamada en iyilerden biri olduğunuzdan emin olduğunuz ürünler var mı? Veya normalde satın alan müşterilerin türüne göre sattığınız ürünler için farklı kategorileriniz mi var? Nişinizin ne olduğunu öğrendikten sonra, bunu avantajınıza kullanın ve daha da fazla müşteri çekmek ve kâr elde etmek için ürün tekliflerinizi ve hizmetlerinizi geliştirin.

Müşterilerinizi tanıyın

Müşterilerinizin kim olduğunu bilmek, çalışan bir pazarlama stratejisi oluşturma yolundaki ilk adımdır. Çadır gibi özel markalı ekranların yardımıyla hedefli bir promosyon kampanyası, aslında ürününüzü satın alıp kullanabilen ve satışa çeviren insanlara ulaşabilir. Sağlam bir müşteri tabanı, yolunuza daha fazla yeni müşteri çekmenin anahtarlarından biridir ve tüketicilerin gelmesi için sürekli bir dönüşüm şeması sağlayabilir.

İşletmenizi otomatikleştirmeyi düşünün

Otomasyon, işletmenin önemli bir yönü olan erişimi kolaylaştırır. Teknoloji ve otomasyon kullanımının tüm sektörlerde ne denli yaygınlaştığı göz önüne alındığında, bu gerçekleştirilmesi o kadar zor olmayan bir şeydir. İyi bir örnek, otomatikleştirilmiş sistemlerin hastanelerin hastalarına daha iyi bakmasına nasıl zemin hazırladığı şeklinde olabilir. Örneğin, nabız ölçme cihazı olan bir hasta, hemşire istasyonundaki merkezi monitörden kan oksijen doyumundaki herhangi bir düşüş için izlenebilir. Bu, sağlık ekibine diğer önemli görevler için daha fazla zaman kazandırır. Benzer şekilde, işletmeler için merkezi bir sistem harikalar yaratabilir ve işiniz henüz otomatik hale gelmediyse, sizin için neden bu kadar gerekli olduğunu düşünmeye başlamanın zamanı geldi.

Maliyetlerinize odaklanın

Maliyetleriniz size aylık satışlarınızdan daha fazlasını anlatabilir. Eğilimleri gösterebilir, kazanç sağlayabilir ve ne kadar vergi ödeyeceğinizi görebilirsiniz. Dolayısıyla, nakit akışınızı gerçekten incelemek için zaman ayırdığınızdan emin olun ve etkili bir şekilde yönetebileceğiniz ve finansmanınızı kontrol edebileceğiniz bir sistem oluşturun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here