İşletme Sahiplerine Tasarruf Ettirecek 5 İpucu

Yeni kurulan işletmelerin ve küçük işletmelerin karşılaştığı zorlu ekonomik koşullarla, genel giderlerinizi düşürmek her zamankinden daha önemli. Genel maliyetleriniz, ofisleriniz için araçlar, kiralama, pazarlama ve sarf malzemeleri gibi harcamaları içerir. Bu harcamalar standart görünmesine rağmen, her zaman bir zorunluluk değildir. Maliyetleri düşürmeniz ve tasarruf etmeniz gerekiyorsa, şirketinizin yükünü azaltmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın.

Kartlarınızı Değerlendirin

Çoğu işletmecinin işletme ile ilgili giderler için kullandıkları en az bir kartı vardır. Avantajlardan en iyi şekilde yararlanıp yararlanamadığınızı görmek için kullandığınız kartları değerlendirin, nakit ödeyin veya mil puanlarla seyahat edin.

İş gezilerinizi puanlarla ödeyerek işletmenize fayda sağlayabilirsiniz. Lojmanlar, uçak bileti veya faturalarınız için puan biriktirerek seyahat / tatil masraflarınızı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Ayrıca, kullandığınız kartların işletme sahipleri için değil, günlük alışveriş yapan kişiler için kullanıldığından emin olun. Kredi kartı şirketleri kurumsal müşterilerine farklı şekilde davranır.

Daha Akıllıca Kiralayın

Yeni bir eleman alırken, birden çok alanda deneyime sahip birisini arayın. Yani bir idari asistan sosyal medya konusunda da tecrübeliyse, potansiyel olarak Facebook ve Twitter hesaplarını kullanarak bir pazarlama firmasına ödenecek ücretlerden tasarruf sağlayabilir.

İhtiyacınıza Göre Envanter Edinin

Ofisinize için biraz zaman ayırarak, tasarruf edebileceğiniz şeyleri düşünün. Gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu ve neyi nadiren kullandığınızı kendinize sorun. Müşterileri kazanmanıza veya verimliliği artırmanıza yardımcı olmayan öğeler için harcanan para miktarına şaşıracaksınız.

İhtiyacın olmayan şeylere para ödememelisin. Günlük ofis temizliği, okunmamış iş yayınları veya pahalı web hosting paketleri gibi giderleri önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Kendi Reklamınızı Ücretsiz Yapabilirsiniz

Geleneksel reklamcılık için ciddi rakamlar harcayıp beklediğiniz dönüşü alamayabilirsiniz. Ancak web sitenizde veya Youtube üzerinde gururla sergileyebileceğiniz bir referans için indirimli veya ücretsiz hizmetler veya ürünler sunarak, potansiyel müşterileriniz ile yakın ilişki kurabilirsiniz. Müşterilerinizin çoğunun, gelecekte avantajlı olabilecek bir indirim karşılığında, servisinizin veya ürünlerinizin ne kadar muhteşem olduğunu anlatan 30 saniyelik bir video mutlaka işe yarayacaktır.

Ödeme Yöntemlerinizi Gözden Geçirin

Kredi kartlarını ve elektronik ödemeleri kabul eden işletmeler, işlemlerinden komisyon kestirmektedir. Aylık cironuza bağlı olarak, yalnızca kredi kartı ile veya elektronik ödemeleri kabul edebilmek için ayda binlerce TL ücret ödeyebilirsiniz. Bankanızla veya ödeme alt yapı sağlayıcınızla konuşun ve ücretinizi yeniden müzakere etmeyi teklif edin. Birçok sağlayıcı, belli bir süre boyunca kendileri ile uzun vadeli çalışmayı kabul etmeniz karşılığında işlem ücretlerinde indirime gidebilmektedir.

Genel masrafa girmeden işinizi yürütemezsiniz, ancak yukarıdaki tavsiyeleri uygulayarak işletme maliyetleri en aza indirilebilir veya tamamen kesilebilirsiniz. Şirketinizi iyi yağlanmış bir makine gibi çalıştırdığınız ve işletme masraflarınızı sistematize ettiğiniz sürece, şirketinizin başarılı olma şansı daima artacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here