İstikbal Mobilya Bayiliği ve Şartları

Mobilya ürünleri üzerine yatırım yapmak isteyen girişimciler için bu konumuzda İstikbal mobilya bayiliği ve şartları ile ilgili bilgiler sunacağız. 1957 yılından bu yana kaliteli tasarımları ve ürün malzemesi ile sürekli insanları memnun eden İstikbal Mobilya, ürünlerin satışından çok satış sonrası desteğiyle sektörün tercih edilen markalarından biri olmaktadır. Ülkemizde bulunan en iyi mobilya markalarından biri olan İstikbal, üretimlerinde gösterdiği başarılı gidişatlarla sürekli müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Girişimcilerde bunun farkında olarak daha kaliteli markalar üzerine kararlar vermekte ve bunlardan biri de şüphesiz gözümüzün alabildiği her mağazadaki İstikbal tabelaları olmakta. Marka kuruluş tarihinde ilk zamanlar küçük bir marangoz atölyesi olarak faaliyetlerine başlamış, günümüzde ise dev üretim tesislere sahip olarak gerek yurt içi gerek yurt dışı faaliyetleriyle markalaşmış bir yapıya sahip olmuştur.

Neden İstikbal Mobilya Bayiliği Almalıyım?

Yatırımlarını doğru yönde yapmak isteyen girişimciler genellikle neden bu bayiliği almalıyım gibi kararsızlıklar içerisine düşmektedir. Aslında marka bilinirliği ve popülerliği kapsamında değerlendirilmeye alındığında pek bir zorluk çekilmeyeceği gözler önünde. İstikbal bayiliğinin tercih edilmesinin sebeplerinden önde geleni %100 yerli sermaye olması ve Türk markası olması üzerine olmaktadır. Sektörün en çok tercih edilen markalarından biri olması bu kapsamda oluşturulan doğru kararlara da direkt olarak etki etmektedir.  Hem müşteriler açısından hem de bayilik üzerine başvuru yapmakta olan girişimciler genelde İstikbal’i tercih etmesinin sebeplerinden biri de tasarımsal olarak her sezon birbirinden farklı yeni renk ve konsept düzenekleriyle olmasından kaynaklanmaktadır.

Konumuz kapsamında yer alan şartlara gelmeden evvel İstikbal markasının neden seçilmesi gerektiğini avantajları ile birlikte sizlere sunduk. Tabi ki her firma da olduğu üzere olumsuzluklar olabilmekte, bunun için işleyiş içerisinde olarak bunları görebilmek ve eksileri artı yönüne çevirebilmek ise sizin ticaret anlayışınıza dayalı olmaktadır. Türkiye’de 1000’den fazla bayisi bulunan İstikbal, bu alanda her ne kadar büyük bir marka konumuna sahip olsa da elbette ki olumsuz düşünenler veya bu konuda sakın bu markayı seçme gibi fikirlerde bulunanlar olacaktır. Kendilerini ciddiye alın, fakat neden bu söylemleri dile getirdiklerini de mutlaka sorun. Yargısız infaz yaparak markadan vazgeçme gibi bir düşünceyi aklınızdan silin.

İstikbal Mobilya Bayiliği Şartları Nelerdir?

Mobilya endüstrisinin baş markalarından biri olan İstikbal, birçok marka gibi yatırım yapmak isteyen girişimcilerden bir takım şartları yerine getirmelerini istemektedir. Bayilik vermeden evvel bu şartları yerine getirebilmeniz durumunda İstikbal markasına bağlı bir bayi olarak faaliyetlerinize başlayabilirsiniz. Bu şartlar arasında ilk olarak marka sizden bayilik bedeli adı altında ücret talep etmektedir.  Bayilik bedeli olarak ortalama işletme sermayesi için 350 bin TL civarında bir rakam belirtmektedir. Bunun dışında 150 bin TL’de mağazanın dekorasyon maliyeti olarak istenmektedir. Toplamda 500 bin TL gibi bir meblağı gözden çıkarmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here