Kahve Durağı Bayiliği Nasıl Alınır?

2009 yılında İzmir’de faaliyete geçen Kahve Durağı 6 senedir başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Cafe sektörü içerisinde ciddi bir yere sahip olması, müşteri kitlesinin gün geçtikçe artması gibi sebeplerden ötürü girişimciler bu yönde ilerleme kararı almıştır. Türkiye’de 86’den fazla şubesi olan Kahve Durağı ilk olarak İzmir’de hizmet vermeye başlamıştır. Sürekli kendini geliştirerek yenilikler oluşturmayı prensip haline getiren Kahve Durağı Türk ve dünya kahvelerinin satışını yapmaktadır. Aynı zamanda yiyecek bölümü de vardır. Genelde işlek alanlarda dükkanları olduğu için çok fazla müşteri kapasitesi vardır. Hedef olarak yurt içi ve yurt dışını belirlemiş, uygun şartlarda gördüğü herkese bayilik vermektedir.

Kahve Durağı Bayiliği Almanın Detayları

Kahve Durağı bayiliği için isim hakkı bedeli ödenmesi gerekmektedir. Bu bedel 50.000 dolardır. Bayilik aldıktan sonra anahtar teslimi yapıldığı için direk olarak hazır bir mekan elinize geçmiş olur. Mekan bedeli için de metrekare başına 2.500- 3.500 TL arası yatırım yapmanız gerekmektedir. Şubelerin kurulum süresi 45- 60 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda Kahve Durağı gelirden pay almaktadır. Aylık cironun %3’ü firmaya verilmektedir. %70 oranında bir kâr marjı sağladığı için yatırımcıların bir numaralı hedefi olmuştur.

Kahve Durağı’na yaptığınız yatırımın geri dönüş süresi 12- 36 ay arasında olmaktadır. Son yılların en kazançlı sektörü olan cafeler arasında yer alan Kahve Durağı yatırımcılardan reklam gideri talep etmemektir. Yapacağınız sözleşme beş yıl geçerli olacaktır. Beş yıldan sonra iki taraf da memnun kalırsa sözleşme beş sene olarak yenilenecektir. Ama herhangi bir bayilik bedeli alınmaz. Çalışacak bütün personellere Kahve Durağı tarafından eğitim verilmektedir. Barista, garson ve mutfak çalışanları ayrı ayrı eğitimlere tabii tutulur. Dilerseniz siz bir ekip oluşturup eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa personel havuzundan da talep edebilirsiniz.

Bayilik alacak mekanlar için de bazı sınırlandırmalar vardır. İç mekanın en az 80 metrekare olması gerekmektedir. Dış mekanın da 30 metrekare. Son zamanlarda her mekanda olduğu gibi Kahve Durağı da bahçe olmasını zorunlu tutmaktadır. Dilediğiniz bir yere şube açmadan önce yetkililer ile görüşmeniz gerekmektedir. Mekanın konumu incelenecek ve uygun olursa şube olmasına izin verilecektir. Eğer mekan seçimi konusunda sorun yaşıyorsanız firma yetkililerinden de destek alabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerinde Kahve Durağı bayiliği alabilirsiniz. Fakat şehrin, lokasyonun durumuna göre fizibilite çalışmaları yapılmaktadır. Bunların onaylanmasını beklemelisiniz. Firma ile online iletişim kuramazsınız. İlgili kişiler ile 444 90 33 numaralı telefon üzerinden görüşebilir, bayilik ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurduğunuz zaman iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılacaktır. Firma pazarlama, mesleki eğitim, anahtar teslim proje, insan kaynakları ve bölge koruması gibi durumlarda da yatırımcıya destek vermektedir.

Pingback: Yandex Reverse Image Search

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here