Kahve Sokağı’ndan Bayilik Atağı

ŞUBELERİNİN KONSEPTİ VE MENÜLERİ HAKKINDA BİLGİ VEREN KAHVE SOKAĞI GENEL KOORDİNATÖRÜ EMRE İŞLEK, “2019 YILI İÇERİSİNDE ŞUBE HEDEFİMİZ DOĞRU YERLERDE VE DOĞRU İNSANLARLA 50 ŞUBEYE ULAŞMAK. YENİ YATIRIMCILARLA BU RAKAMA ULAŞABİLMEK İÇİN 10 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPACAĞIZ.” DEDİ.

Kahve Sokağı hakkında bilgi verebilir misiniz? 

Kahve Sokağı, 2014 yılının son çeyreğinde Denizli’de kurulmuş bir kahve zincir firmasıdır. İlk şubesini Denizli’nin Çamlık bölgesine vererek hızla iki yıl içerisinde ülkemizin farklı şehirlerinde bayilikle şube sayısını 24’e çıkarmıştır. 22 şube ile aldığımız Kahve Sokağı’na 14 şube de biz ekleyerek büyümeye devam ediyoruz. Sözleşmesi imzalanan ve açılacak olan 2 şubemiz daha var. Aslında bu rakam daha fazla da olabilir ama önemli olan doğru noktalara bayilik vermek. Bu yüzden her noktaya değil, doğru noktalara bayilik vermeye özen gösteriyoruz. Bu doğrultuda 2019 yılı için yurt içi şube sayısı hedefimiz 50. Yurt dışı ile de görüşmelerimizi devam ettiriyoruz.


Nasıl bir konsepte sahipsiniz? 

Yakın zamanda bir slogan yarışması yaptık internet üzerinden ve “Sokağı Keşfet” yeni sloganımız oldu. Konseptimizi de keşfetmeniz açısından şubelerimizi ziyaret etmenizi öneririz. Bizim için en önemli unsurlardan biri aydınlatmalarımız, sokak lambalarımız. Hareketli caddelerde bu ışıklandırmalarla bizde hareket katıyoruz. Bunun dışında bize özel çalışmalar hazırlayan grafiti sanatçımız var, duvarlara grafiti çalışmaları yaptırıyoruz. Kolonlarımızı kırmızı kafeslerle kaplıyoruz. Yani dolu dolu, modern, canlı konseptimiz var. Şubelerimizi ziyaret eden misafirlerimizin kendilerini daha enerjik ve mutlu hissedebileceklerini söyleyebiliriz. Ayrıca yatırımcılarımızı da düşünerek, kısa sürede deforme olmayacak konseptler üzerine çalışıyoruz.

Kahve Sokağı Bayilik Konsepti

3 ayrı içerikte menüye sahipsiniz. Bu menülerin özelliklerinden bahseder misiniz?

Evet, dediğiniz gibi 3 adet menü çeşidimiz var fakat bunlar içerik bakımından birbirleriyle aynılar. Sadece fiyat politikası her bölge için farklı olduğundan üç çeşit baskı yaptırıyoruz. Marmara bölgesindeki illerimizde bulunan şubeler için Avrupa Menüsü, öğrencilerin olduğu bölgelerdeki şubelerimiz için Kampüs Menüsü, diğer bölgelerdeki şubelerimiz için Anadolu Menüsü kullanıyoruz. Söylediğim gibi içerik olarak hepsi aynıdır. Fakat bazen bölgesel bir ürünü satmak isteyen şubelerimize hayır demek yerine ajansımızda onlara özel görseller, afişler hazırlayarak o şehre özel ürün satışlarımızı gerçekleştiriyoruz.


Şu an kaç şube ile faaliyet gösteriyorsunuz?

Kahve Sokağı markası olarak toplamda 36 adet franchising bayiliği verdik. Bunlardan 4 tanesi kiosk konseptinde işletilirken 32 tanesi Türkiye’nin farklı lokasyonlarında kafe/restoran konseptinde hizmet veriyor. Sözleşmesi imzalanmış, projesine başlanacak 2 adet kafe konseptimiz daha var. Yine farklı lokasyonlarda görüşmelerimizin devam ettiği yatırımcılarımız mevcut.


Franchise şartlarınız ve franchise bedeliniz nedir?

Franchise almak isteyen yatırımcıların öncelikle merkezimize başvurmaları gerekiyor. Franchising müdürümüzden gerekli bilgileri aldıktan sonra minimum 200 metrekare dükkân bulmaları gerekiyor. Dükkânların;  işlek caddelerde, üniversite bölgelerinde, AVM’lerde yani insan sirkülasyonunun yoğun olduğu noktalarda olması gerekiyor. Dükkânın konumunu ve büyüklüğünü onayladıktan sonra metrekare bazında fiyat veriyoruz. Eğer yatırımcımız verdiğimiz fiyat teklifini onaylarsa mimar ve ekibini ölçüm alması için noktaya götürüyoruz. Bu esnada bizde 5 yıllık sözleşmemizi imzalayıp, isim bedeli ve proje bedelini alıyoruz.

Ürün ve malzeme tedariki konusunda yatırımcılara destek oluyor musunuz? 

Kahve Sokağı olarak kendi kahvelerimizi kendimiz kavuruyoruz. Bu ürünler fabrikadan, İzmir Karabağlar’da bulunun merkez depomuza geliyor. Kahve grubu, demleme çay ve bitki çayları, sıcak çikolata-salep toz grubu, sos, şurup, Amerikan servis, peçeteler, ıslak mendil, stick şeker ve logolu tüm ürünlerin tedarikini bayilerimiz merkez depodan yapıyor. Bunun dışında farklı ürün grupları için anlaşmalı olduğumuz firmalar var, bu firmaları bayilerimize yönlendirerek destek oluyoruz. Şubelerimiz sadece manav, şarküteri ihtiyaçlarını yerel tedarikçilerinden yapıyor.

e-posta: info@kahvesokagi.com
Telefon: 0232 207 50 00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here