Kahve Tutkunlarının Buluşma Noktası ‘Coffex İstanbul Kahve Endüstrisi Fuarı’ Gerçekleşti

Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören, Coffex İstanbul Kahve Endüstrisi Fuarı, 25-28 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul ICC Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşti…

Kahve profesyonellerinin ve tutkunlarının her yıl merak ve heyecanla bekleyeceği fuar profesyonelleri ve kahve tutkunlarını bir araya getirirken birçok etkinlikle de fuara gelen ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı. Fuarda profesyonel kahve makinaları, coffee shoplar, 3.dalga kahve akımı ve nitelikli kahve temsilcileri, kahve çekirdeği toptancıları, roasterlar, kahve kavurma makinaları, değirmen firmaları, ev tipi kahve ve çay makinaları, geleneksel Türk kahvecileri, kahve makinası ihracat ve ithalatçıları, Cold Brew kahve ve içecekler, kahve ve kafelerin yan ve destek ürün markaları, ülkeler, çay markaları ve tasarımcılar yer aldı.

COFFEX İSTANBUL SEKTÖRÜ TEK ÇATI ALTINDA BULUŞTURDU

Bu yıl ilk kez düzenlenen Coffex İstanbul’un ulusal ve uluslararası kahve endüstrisi ve yan ürünlere dair her türlü donanımı 4 gün süreyle İstanbul’da tek bir çatı altında buluşturduğuna dikkat çeken, ENC Uluslararası Fuar ve Organizasyon Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Coşkunsoy, “Coffex İstanbul Kahve Endüstrisi Fuarı’mız projenin tanıtımına başladığımız ilk yıldan beri dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2010 yılından itibaren projesine hazırlık yaptığımız bu fuar için kahve ile ilgili dünyada 12 farklı fuar ve organizasyon ziyaret ettik. Global ticaret için körfez ülkelerinin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan ile Avrupa’nın diğer ülkeleri ve kahve endüstrisinin başını çektiği tüm ülkelere fuarın duyurusunu yaptık. Katılımcı firmalarımız, sektörün geleceğine yön veren yenilikçi ürünlerini Coffex İstanbul’da yerli ve yabancı misafirlerimizin beğenisine sunarak ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda önemli adımlar attılar. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda ürün çeşitliliği ve fuara katılım konusunda artışı bir adım daha öteye taşıyarak, yine katılımcı ve ziyaretçilerimize maksimum fayda sağlayacak ideal bir iş, tanıtım ve ticaret platformu sunuyoruz.” dedi.

ZİYARETÇİ VE KATILIMCILAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Coffex İstanbul kahve tutkunlarının ilgiyle takip ettiği etkinliklere ev sahipliği yaparak fuar alanında firmaların ürünleri ve markalarını, interaktif sunumlarla daha geniş kitlelere tanıttı. Coffex Creative konferansı kapsamında kahve endüstrinin her noktası uluslararası konuşmacılar, uzmanlar ve duayenlerle sektör mercek altına alındı. Coffex Akademi alanında yapılan kahve ve barista akademileri ile eğitim, workshop ve tadım etkinlikleri gerçekleşti. Coffex Fuar alanında Espresso, Türk Kahvesi, çikolata, lokum, dünya çayları ve birçok lezzetli yiyecek ve içecek tadıldı. Bu sene ilk defa düzenlenen Coffex Master Turkey Barista Yarışması hem sektör çalışanlarından hem de ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 2019 yılında ilk kez düzenlenen Coffex İstanbul, önümüzdeki yıllarda artan ilgi ve katılımla daha da büyüyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here