Kapalıyım Ne İş Yapabilirim ?

Kapalıyım yani tesettürlü bir kız çocuğuyum nasıl para kazanabilirim? diye düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Muhafazakar kardeşlerimizin sınırları ve çizgileri vardır. Haliyle her işte çalışamazlar. İffetlerini korumak ve İslamı temsil ettiklerinden dolayı dikkatli ve titiz olmalıdırlar. Haliyle iş konusunda çok seçici olmak zorundadırlar.

Günümüzde, İslami şuur bilincinde olan bir çok bayan kardeşimiz var. Bu bilinç her geçen gün yaygınlaşıyor ve yeni nesilde bilinçli yetişiyor. Eskilere kıyasla, kapalı kardeşlerimize uygun iş ve para kazanma yolları artış gösteriyor. Sizlere aşağıda başlıklar halinde bir kaç iş fikri sunuyoruz.

Tesettür Kıyafeti Satarak Para Kazanmak

Yukarıda bahsettiğimiz gibi her geçen gün bayanlarda İslami bilinç artıyor ve kapanan bayanların sayısı artıyor. Haliyle tesettür kıyafeti satarak para kazanmak kolaylaşıyor. Sayı çok olunca pazar payı da bir hayli büyüme gösteriyor. Eğer dikiş, nakış işlerinde el beceriniz var ise kendinize bir Atölye açıp, tesettür kıyafeti dikip satabilirsiniz. Tasarım konularında kendinizi geliştirebilir ve İslama ters düşmeyecek şekilde tesettür kıyafeti modelleri tasarlayabilirsiniz.

Bir başka fikir ise, bu işi yapan firmalar ile anlaşıp, eşinize dostunuza kıyafetleri tanıtıp pazarlamak olacaktır. En önemli tavsiyemiz de kıyafetleri online olarak pazarlamaktır. Yani İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak olacaktır. İnstagram, facebook sayfalarından satacağınız tesettür kıyafetlerini yayınlayıp, satış yapıp para kazanabilirsiniz. E – ticaret sitesi kurup, ürünlerin görsellerini sitede yayınlamakta sizin için avantaj olacaktır. Google’da araştırma yaparak bu tip e – ticaret sitelerini görmeniz mümkündür.

İlgili İçerik ; Tesettür kıyafeti satarak para kazanmak

Kreş Hocalığı Yaparak Para Kazanabilirsiniz !

Küçük çocuklarımızı temel eğitim almaları için kreşlere yolluyoruz. Dini eğitim veren kreşler bir hayli yaygınlaştı. Sizlerde kreşlerde çocuklara eğitim vererek para kazanabilirsiniz. Çocuklarla hemhal olmak bir hayli zevkli ve eğlencelidir. Hem vaktiniz mutlu ve huzurlu geçer, hemde para kazanmış olursunuz. Hatta ve hatta ileride kendinizde kreş açarak yüklü paralar kazanabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Artık her iş İnternet ortamından çözülüyor. İnsanlar bir iş yapmadan önce İnternet üzerinden mutlaka araştırmasını yapıyor. Çeşitli kategorilerdeki bloglar İnternet yayıncılığı yapıyor. Bu durumda sizler için iş kapısı oluyor.

Büyük siteler bünyelerinde makale editörleri çalıştırmaktadır. Makale editörleri, sitelerle yaptığı anlaşma neticesinde örnek, 100 kelime başı 1.5o kuruş gibi bir ücrete makale yazmaktadır. Evde bilgisayarınız başında oturarak makale yazıp para kazanabilirsiniz. Alternatif olarak, Ek iş gayesiyle dahi bu işi yapmanız mümkün olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here