KFC Bayiliği Ve Şartları

Kentucky Fried Chicken, namı diğer KFC markasını bir çoğumuz biliyoruzdur. Başlangıcı çok eskilere dayanan, 1930 yılında ilk restoranlarını Amerika Birleşik Devletlerinde açan ünlü kızarmış tavuk markasıdır. O zamanlardan bu günlere kadar kendine has tadı, formülü ve lezzetli tavukları ile ününe ün katmış KFC, beş kıtada ve 100’den fazla ülkede binlerce şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Farklı baharatlar ve tavuk etinin harmanlanmasıyla oluşturulan lezzetleri birçok insan tarafından beğenilmiş ve marka güçlenmeye devam etmiştir. Ülkemize de 1989 yılında girmiş ve o günden beri birçok şubesi ile hizmetlerine devam etmiştir. Dünyanın en büyüğü konumunda olan böyle bir markanın bayiliğini almak, franchise’ı olmayı istemek çok karlı bir iştir. KFC’nin de zaten franchise politikasında Türkiye’de bir yıl içinde, şube sayısını 400’e çıkarmayı hedeflediği yazmaktadır. Hal böyle olunca bayilik fırsatları yüksek bir markadır.

KFC ilk olarak 2015 yılının Temmuz Ayında Diyarbakır’da franchise vermeye başladığını açıkladı. Daha sonra kendi web sitelerinde yaptıkları açıklamada franchise şartlarını belirleyip, kamuoyu ile paylaştılar.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle KFC, bayilik almak isteyenlerden civarında bir bayilik bedeli istemektedir. Daha sonra açılacak yeni yerin metrekaresine ve konumuna göre fiyatlar değişmeye başlıyor.  Fast food sektöründe, özellikle tavukta bir numara olan marka, müşterilerine farklı lezzetlerde ürünler sunarak, bunu uygun fiyatlarla birleştirerek her kesimden insanın profiline hitap etmeyi planlıyor. KFC’den bayilik alabilmek için gerekli olan sermaye miktarları sitesinde şu şekilde belirlenmiştir. KFC’nin sunduğu bayilik şartları ve genel maddeleri müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Gerekli Sermaye Miktarı:

Bayilik ücreti: 200 bin dolar

Gerekli Nakit: 250 bin dolar

Yatırım Miktarı: 500 bin dolar

Gerekli Net Değer: 950 bin dolar

Nasıl Başvurulur?

Öncelikle tüm iletişim kanallarından franchise olmak istediğinizi belirten taleplerinizi ve gerekli şartları sağlıyorsanız, sağladığınızı yazmanız gerekiyor. Onlar kontrol ettikten sonra franchise bedelini yatırır ve kabul edilirseniz, 3-4 ay süren eğitim programına katılacaksınız. Alışveriş merkezi içine açılacak şubeler istemektedirler. Oturma Alanı ile birlikte 100 metrekarelik bir alana ihtiyaç vardır. Cadde ve sokaklarda açılacak şubelerde 100 kişiye kadar kapasite beklenmekte, 300 metrekareye kadar yere ihtiyaç duyulmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here