Kış Gecelerinin İçeceği Boza Satışı İle Para Kazanma

Kışın yapılacak iş fikirleri arasında yerini alan ve insanların çok beğenerek içtikleri insanın içini ısıtan ve kış aylarında yolunu gözlediğimiz bozacılar bu işi ek iş yaparak kazanmakla birlikte ayrıca tam zamanlı da yapabilmektedirler. Yapımı kolay bir içecek olması ve maliyeti fazla olmamasından dolayı kolaylıkla yapılabilir ve gece satışı yapılabilmektedir. Genellikle erkeklerin bu ek işi sıklıkla yaptığı bilinmemektedir. Sizi de boza satışı ile para kazanabilir ve bardak bardak boza satabilirsiniz. Kış gecelerinde hepimizin aldığı boza içeceği marketlerde de yerini almakla birlikte litresi 10 TL’ ye satılmaktadır. Sizde ev yapımı boza satışı ile çok iyi paralar kazanabilir ve her akşam boza satışı yaparak aylık kazancınızı arttırabilirsiniz. Özellikle tatil beldelerinde ve kış tatillerinde akşam üzerileri uzun yürüyüşlerde, gezerken, bozacıların sesinden onları tanırsınız ve almak için bir an önce yakınıza gelmesini istersiniz.

“Kışın en çok ne satılır” Aslında hepimizin bildiği gibi salep ve boza en çok içilen ve hastalıklardan koruyucu etkisi bulunan boğaz enfeksiyonlarına iyi gelen ve sizi ısıtan bir içecek olması nedeni ile boza ve salep satışı kış aylarında çok fazla yapılmaktadır. Cafe, Restaurant, gibi yerlerde sıklıkla karşımıza çıkan Osmanlı dönemine ait bir içecek olan boza faydaları saymakla bitmeyeceği gibi aynı zamanda leblebi ile de tüketilerek farklı bir lezzet oluşturmaktadır.

Nerede boza satışı yapabilirim

Aslında yeri tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz. evinizin önünde ve ya sahilde, yada arka mahallenizdeki parkta yer tayininizi tamamen kendiniz belirleyerek bardakla boza satışı yapabilir ve iyi gelir kazanabilirsiniz.

Öncelikle bu işi yapacağınızı yakın çevrenize de bahsederek sizden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Yakın çevreniz kış aylarında boza ihtiyaçlarını sizden alarak hem size ek bir gelir hem de kendileri için sağlıklı bir içecekle güzel bir gün geçirebilirler. Boza yumuşak sarımtırak renkli ve kıvamlı yapısı ile sıcacık içilebilen bir içecek olup kış ayları içerisinde belkide en çok tükettiğiniz içecekler arasında yerini alır. Boza satışı ile ayda yaklaşık olarak 2000 TL kazanmak mümkündür. Evde erkeklerin yapacağı ek işler arasında en çok kazanç sağlayacakları boza yapımı ve satışı bir çok ilde gerçekleştirmekte olup iyi kazançlar sağlamaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here