Kış Sezonuna Özel İş Fikirleri

Türkiye’nin son yıllarda geçirdiği kış mevsimlerini de göz önünde bulundurursak, bu mevsimde para kazanmak artık daha kolay. Daha uzun ve daha soğuk geçen kış aylarını paraya çevirmek isteyen girişimciler için birçok farklı iş seçeneği mevcut.

Ticaret yapan esnafın pek de sevmediği kış mevsiminde iyi para kazanan esnaflarda mevcut. Siz de kış mevsiminde para kazanmak istiyorsanız ilk olarak neye yeteneğinizin olduğunu anlamalısınız. Örneğin ticarete daha fazla yeteneğiniz varsa al – sat yaparak para kazanabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Ticareti Yapılacak Ürünler

Kış mevsimiyle birlikte insanların ihtiyaçları da daha belirgin hale geliyor. Eğer ki sermayeniz varsa al – sat yapmak kış mevsiminde yapabileceğiniz en doğru iş. Örneğin, kışın yağan kar, beraberinde otomobil sahiplerinin kar zinciri takmasına da sebebiyet veriyor. Bu nedenle kar lastiği zinciri alıp satabilirsiniz.

Kar lastiği zincirine ek olarak al – sat yapabileceğiniz diğer ürünler ise odun, kömür, ısıtıcı, meyve, sebze vb. Satabileceğiniz ürünlerin listesi daha da uzatılabilir. Fakat sizin de ilk olarak kendinize, ‘’İnsanlar kış mevsiminde ne yer, ne içer? Nereye gider? Ne giyer?’’ sorularını sormanız gerekir. Böylelikle insanların ihtiyaçlarına göre satacağınız ürünü belirleyebilirsiniz.

En Karlı İş Tezgah Açmak

Kışın yapılabilecek en karlı işlerden bir tanesi de pazarda tezgah açmaktır. Bunun nedeni ise kışın kar yağışından sonra ürünlerde yaşanan %100’lük zamdır. Elbette kışın, o soğukta dışarıda birşeyler satmak kolay değildir fakat, %100 kar oranını düşündüğünüz zaman o soğuğa maruz kalmaya değer.

Kış mevsiminin vazgeçilmez yiyeceklerinden bir tanesi de kestanedir. Siz de yolda yürürken tezgahta kızaran kestanelerin mis gibi kokusunu almışsınız. İşte bu koku insanların alıp gücünü de arttırmaktadır. Ufak bir sermayeyle küçük bir araba satın alıp, pişireceğiniz kestaneleri de toptancıdan temin ettiğinizde sokaklara çıkıp kestane tezgahınızı açabilirsiniz.

Kestane, tezgahlarda gram üzerinden satılmakta ve fiyatı 5 TL’den başlayıp 30 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Kestane satışı sayesinde hem iyi para kazanabilir hem de kışın soğuğunda sıcak ateşin başında kestane kokusu içinde işinizi icra edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here