arama

Komisyona Yönelik Satışlar Yaparak Para Kazanma

Komisyona Yönelik Satışlar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Para kazanma yöntemleri arasında çok önemli bir yeri olan bir yöntemde komisyona yönelik satışlar yaparak para kazanmadır. Bu yöntem sayesinde satıştan, alıştan yani kısacası yapılan bütün alış verişlerden komisyon alabilirsiniz. Komisyon almak bazı insanlar tarafından hoş görülmese ve haksız kazanç olarak nitelendirilsede, aslında ortada gerçek bir emek ve yetenek vardır. Birşeyin satılması veya alınması konusunda etkin rol oynaya bilen insanlar, yani ürün pazarlaya bilen veya bir ürünün alınmasında etkili karar verilmesinde yardımcı olabilen insanlar bu parayı hak etmişlerdir. Dini bir boyuttan inceledindiği zaman komisyona yönelik satışların pek doğru bulunduğu söylenemez. Fakat bu durumun dinen bir sorun oluşturmadığınıda söyleyenler vardır. İslam alemini tabir yerindeyse 2 ye bölen bu durum sayesinde çok üst düzey gelir elde etmek mümkündür. Gerek ek iş olarak gerek ise yapacağınız ana iş olarak yapılacak işler arasında iyi gelir elde edilebilecek ve sermaye gerektirmeyen bir iş olan komisyona yönelik satışlar iyi bir fırsattır.

Komisyona Yönelik Satışlar Nasıl Yapılır

Bulduğunuz bir ürünü satacağınız platforma ekleyerek insanların size ulaşmasıyla ve bu ulaşımda yapacağınız anlaşmalarla komisyon talebinde bulunarak yapılabilir. Burada öne çıkan konu insanları etkileye bilmeniz, iyi sunum yapabilmeniz veya onlara tanıttığınız ürünü paazarlaya bilmenizdir. İnsanlara karşı güven vermeniz çok önemlidir. Büyük kazançların döndüğü bu iş kolun da bazı kötü niyetli kişilerde bulunmaktadır. Amaçları insanları kandırmak ve onların ihtiyaçlarından yararlanmak olan bu kötü kişiler, malesef bu sektörün adını kötüye çekmiştir. Adı kötü yöne çekilmiş olan komisyona yönelik satışlar yaparak para kazanma işi dürüst yapan kesim tarafından işlerin zorlaşmasına sebep olmuştur.

Komisyona yönelik satış yaparak para kazanan kişiler sattığı ürün bedeli üzerinden belli bir yüzde alacağından dolayı bu satış bedelleri ne kadar yüksek olursa o kadar büyük bir gelir elde edebilir. Buna örnek vermek gerekirse % 5 komisyonla 500 bin tl lik arsa satan bir insan bu satıştan 25 bin tl kar eder. Günümüz şartlarında çok büyük bir para olan 25 bin tl diğer kazanma yöntemlerine göre komisyona yönelik satış yaparak daha kolay bir şekilde kazanılmış olur. Fakat 500 bin liralık bir satış yapabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. Başta söylediğimiz gibi yeteneği olan insanların yapabileceği bir iş ve fırsattır.

Komisyona Yönelik Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Komisyona yönelik satışlar yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvendir. Sizin alıcılara veya satıcılara verdiğiniz güven kadar onlarında size verdiği güven önemlidir. Bazı insanlar ticaret gerçekleştikten sonra bu parayı vermek istemeye bilir veya üstüne yatmak isteyebilir. Komisyona yönelik satışlar yaparak para kazanmanın kolay olduğunu düşünen kişiler bu parayı hak etmediğinizi düşünerek kendi kafasına göre bir adalet sistemi uygular ve anlaştığınız paranın çok altında bir para size vermeye çalışabilir. Bu yüzden komisyona yönelik satışlar yaparak kazanan insanların dikkat etmesi gereken nokta güvenilirlik ve kendini sağlama almasıdır. Bu yolda bir çok önlem almalı hakkınızı yedirmemelisiniz.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.