Kostüm Dikerek Para Kazanmak

Ev hanımlarının yapabileceği o kadar güzel yan gelir olarak yapılacak işler var ki yeteneklerinize göre yaptığınızda ortaya çok güzel işler çıkabilir ve ek gelir kazanılabilir. Evde kostüm dikme işini daha önce duymuşsunuzdur. Evde kostüm dikerek ek gelir kazanılmaktadır. Hayallerinizin işi belkide kostüm dikme işiydi peki siz neden bu işi nakde çevirmeyin? Bazı kadınlar terzilik ve dikiş işlerinden çok iyi anlamakta olup yetenekli ellere sahiptirler. Evde çocuk kostümü, yetişkin kostümü, animasyon kostümü gibi diğer tüm kostüm dikişlerini sağlayarak ek gelir kazanabilmektedirler. Kostüm ücretleri yaklaşık olarak 150-200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tabi ki bu belirttiklerimiz sadece çocuk kostüm veya figür kostümleri daha ayrıntılı ve detaylı özel dikim gerektiren kostüm seçenekleri de bulunmaktadır.

Evde para kazandıran el işleri arasında en çok tercih edilen işlerden birisi olan kostüm dikme işi özel sahne oyuncularına, okullarda müsamerelere, halk merkezlerindeki tiyatro oyuncularına varıncaya kadar sahne sanatı gerçekleştirecek kişiler için önemli bir giysi türüdür. Haftada iki kostüm diktiğinizi düşünseniz yaklaşık 400 TL para kazanmış olursunuz. Tabii ki bu durum sizin el çabukluğunuz veya hızınız ile de alakalı bir durumdur.

Evde yapılabilecek sermayesiz işler kapsamında değerlendirebileceğiniz terzilik işleri arasında özel dikim, özel kostüm özel kıyafet gibi seçeneklerde bulunmaktadır aylık yaklaşık 1500 TL ek gelir kazanacağınız kostüm dikme işini belki de şu andan itibaren düşünmeye başlayacaksınız. Bu tür işlere özelliklere belediyelere başvurarak, okullardaki toplantılara katılarak kendi yaptığınız işlerden bahsedebilir ve daha önce yaptığınız bir örnek dikişi getirerek veya daha önceden hazırladığınız kostümü de getirerek bu işi siz kazanabilirsiniz. Uğraş verici ama zevkli bir iş olan evde kostüm dikme işini ayrıca internet üzerinden de araştırabileceğiniz gibi kendiniz evde farklı çocuk kostümleri hazırlayarak internetten de satışını kolaylıkla yapabilirsiniz. Kişilerin beğenerek ve eğlenerek çocuklarına aldıkları kostümleri dikerek farklı ve komik aynı zamanda eğlenceli kıyafetler hazırlayabilir ve ek kazanç ile ertelediğiniz bir çok şeyi alabilir ve para kazanmanın getirdiği mutlulukla daha çok dikmeye devam edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here