Küçük İşletmeleri Daha Verimli Hale Getirmenin Yolları

Küçük bir işletmenin başarısı ve sürdürülebilirliği, çalışanlarının verimliliği ile orantılıdır. Daha küçük bir şirketi büyük bir şirkette dönüştürmek, iş çözümlerinin daha hızlı bir hızda entegre olabilmesine bağlıdır. Birkaç basit ipucu ve proaktif bir yaklaşımla, çalışanlarınız arasında verimlilik düzeylerini kolayca geliştirebilir ve küçük işletmelerinizin olabildiğince verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Ofis Ekipmanlarına Yatırım Yapın

Her iş yapan işletme yüksek kalitede ofis ekipmanı gerektirir. Bu, çalışanların her gün birden çok işi hırsızlığa uğradığı ve ağırlıklı olarak çalışma ekipmanlarına dayandığı küçük işletmeler için önemlidir. Bir bilgisayar ya da yazıcının arızalanması, teslimatlarda gecikmelere neden olabilir; bu nedenle, güvenilir cihazlara yatırım yapmak, şirket verimliliğinde herhangi bir engel oluşturmamanızı sağlayacaktır. Ofisinizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için geniş bir yazıcı yelpazesi, fotokopi makinesi ve diğer çok fonksiyonlu cihazlar sunan Fuji Xerox gibi güvenilir markalara bakın.

En Büyük Dikkat-Dağıtıcınızı Engelleyin (İnternet)

İnternet erişimi açıkça her iş için hayati önem taşır fakat maalesef bu dikkatin dağılmasının en büyük unusurudur ve en görev odaklı çalışanları dahi işleri ertelemeye itebilen bir mazerettir. Burada e-postaları veya sosyal medyayı kontrol etmek için harcadığınız 5-10 dakika veya çok fazla zaman gibi görünmeyebilir, ancak biriken bu dakikalar verimlilik seviyelerini azaltır. İnternet bağlantınızı uzun süre kesmek pratik bir çözüm değilse de, kullanıcıların kısa bir süre internete bağlanmasını engelleyen bir yazılım yüklemek için bir alternatif var. Özgürlük (PC ve Mac kullanıcıları) ve SelfControl (Mac kullanıcıları) gibi programlar, bilgisayar kaldırılan programın yeniden başlatıldığında bile zamanlanmış bir süre için İnternet erişimini engeller. Anti-Sosyal (PC ve Mac kullanıcıları), internetten tamamen bağlantısını kesmek yerine en büyük sosyal medya sitelerine, video aktarım sitelerine ve web e-posta programlarına erişimi reddetmek dışında bu programlara benzer şekilde çalışır. Bu, sık araştırma için internete ihtiyaç duyan işçiler için mükemmeldir.

Enerji Seviyelerinizi Belirleyin ve Kuvvetlendirin

Bir kişinin enerji seviyesi, günün değişen saatlerinde yükselir ve düşer. Bazıları için, enerji seviyeleri sabahın erken saatlerinden öğlene kadar zirvede, bazıları için de öğleden sonra yüksektir. Üretken olma kabiliyetinizi kanıtlamanın püf noktası bu en yoğun enerji saatlerini tanımlamaktır. En fazla yoğunlaşmayı gerektiren öncelikli görevleriniz, bu periyotlara göre planlanmalı ve tam beyin gücünden ve optimum enerji seviyelerinden yararlanmanız için izin verilmelidir. Daha az odak gerektiren görevler bu saatlerin dışında tamamlanabilir. Bu küçük ancak oldukça faydalı olan değişiklik, küçük bir işletme içerisinde kolayca kabul edilebilir ve işinize yaklaşım şeklinizi tamamen değiştirebilir.

Stand-Up Toplantıları Yapın

Stand-up toplantıları, standart oturma toplantılarına daha etkili bir alternatiftir. Geleneksel olarak düzenli olarak yapılan toplantıların haftanın birinde, genellikle iki saat süreyle ofiste gerçekleştiği yerde, her gün aynı yerde 15 dakikalık stand-up toplantıları yapılmaktadır.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here