Little Caesars Bayiliği Almak İçin Ne Yapabilirim?

Bayilik sistemine öncelikle ABD ve Kanada’ da girişimde bulunan şirket şuan 30’a yakın ülkede 5000 civarı şubesi ile dünya çapında hizmet vermektedir. Türkiye’deki operasyonları çelebi holding tarafından yönetilmektedir. Little Caesars franchise sisteminde diğer markalardan daha farklı kalite ve lezzete çok önem vermektedir. Öncelikle tüm çalışanları, yöneticileri ve bayi elemanlarına kadar hiyerarşi arasındaki bilgi aktarımına büyük önem göstermektedir. Şubelerde bulunan pizzaların hamurları çok titiz bir şekilde günlük olarak hazırlanmaktadır. Ayrıca dünya çapında yaptığı kampanya ile pizza firmaları arasında 1 pizza alana 2. Pizzayı bedava veren ilk firma olarak yer almaktadır. Tüm ürünlerinde rahatlıkla tercih etmenize sebep olan helal sertifikasını mutlaka bulundurmaktadır.

Little Caesars Franchise Alma Şartları

Her bayilik başvurusunda olduğu gibi isim hakkı almanın beli bedelleri bulunmaktadır. Little Caesars Bayilik ücreti ise öz sermaye ile birlikte ortalama 150 bin ile 180 bin dolar arası nakit gerekmektedir. Bu rakamlar alınan bayilik konumuna göre de değişebilmektedir. Şubenizin bulunduğu pozisyon fizibilite çalışmaları ve reklam harcamaları yatırım maliyetini artırabilmektedir. Büyük bir şehirde lük bir semtte büyük bir kitleye hitap ediyorsanız bayi yatırım maliyetiniz 400 bin dolara kadar çıkabilmektedir. Kazanç ve oranlar ise şu şekildedir:

  • Tanıtım faaliyetleri için reklam maliyet oranı: %4
  • Net gelirden elde edilen oran: %8
  • Yapılan yatırımın geri kazanılma süresi: 1,5 ile 3 yıl arası

Pizza Bayiliğini Alabileceğiniz Fırsat Bölgeleri Nerelerdir?

Little Caesars’ ta bayilik başvurusunda bulunabileceğiniz bir çok bölge yer almaktadır. Tabi yaşadığınız bölgede iş yapmanın da büyük bir önemi vardır. Fakat Little Caesars kar marjı oranlarında bulunduğunuz bölge büyük öneme sahiptir. Şirket tarafından sunulan fırsat bölgeleri arasında: İzmir’de Karşıyaka ve Bornova, Antalya’da Konyaaltı, Trabzon’da Beşirli, Samsun’da Atakum, Ankara’da Batıkent ve Cebeci, Konya’da Meram gibi bölgeler bulunmaktadır.

Firma Tarafından Sunulan Bayi Hizmetleri

Şirket tarafından bayilere özel hizmet sunulmaktadır. Bunlar:

  • Bayi sahibi ve müdürlerine 2 aylık temel eğitim verilmektedir.
  • Şube elemanları temel eğitime en az 2 hafta önceden başlamaktadır
  • Bayi adayı haricinde en az 12 eleman çalışmalıdır
  • Mimari konsept hakkında ve inşaat faaliyetlerinde büyük bilgi ve özen gösterilerek bayiye yardım edilmektedir.
  • Firmanın iş geliştirme ekibi dükkânın tutulmasında danışmanlık etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here