Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanma

Evinizin konforunda para kazanmak isteyenlerin imdadına teknoloji yetişti. Artık, internetin olduğu her yerde kolayca çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, markalaşma sürecindeki firmalar için de logo tasarımları çok önemli bir hale geldi. Günümüzde pek çok kişi logo tasarımı yaparak kolayca para kazanmaktadır. Ancak bu iş, belli bir bilgi birikimi, teknik zeka ve sabır gerektirmektedir.

Nasıl Yapılır ?

Hiçbir proje aynı değildir ve her müşteri farklıdır. Bir tasarımcı, tasarım özeti hazır olana kadar doğru bir teklif veremez ve bu konuşmaya kadar gerçekleşmez.Tasarımcılar, tasarım yapacakları kıyafetlerden oluşan bir prototip oluştururlar.Bunlar temel olarak tasarımcı kavramına endüstrilerin tepkilerini vermektir . Tasarım konseptinden nihai üretime kadar olan tasarım süreci aylar alır. Mevcut logo trendlerini araştırmak ve gelecek trendleri tahmin etmek tasarım yaratmanın ilk adımıdır.

Bazı logo tasarımcıları araştırma yaparken, diğerleri logo endüstrisi ticaret grupları tarafından yayınlanan trend raporlarına bağlı kalır. Trend raporları, yakın gelecekte belirli bir sezonda hangi stil, renk ve kumaşların popüler olacağını size bildirir. Tekstil üreticileri bu eğilim raporlarını kumaş ve desenleri tasarlarken logo tasarımcıları ise tasarımlarını çizmeye başlar. Tasarımcılar daha sonra üreticileri veya fuarları ziyaret ederek kumaş örnekleri alabilir ve hangi kumaşların hangi desenlerle kullanılacağını hesaplar.

Ne kadar Kazanırlar ?

Aldığı şirketin iş büyüklüğüne göre kişinin ücretleri değişmektedir.

Nasıl Başvururum / Kazanırım ?

Eğer moda tasarımcısı olmak istiyorsanız, moda tasarımında bir önlisans veya lisans derecesi kazanmalısınız. Bunun dışında bir firma için logo tasarlamak istiyorsanız, mutlaka bu işin teknik eğitimini almanız gerekir. İlla üniversite eğitimi almanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden kaynaklara ulaşarak logo tasarım süreci hakkında bilgi sahibi olabilir veya kurslara katılabilirsiniz. Ancak üniversite eğitimi ile bu işin eksiksiz bir uygulayıcısı haline gelirsiniz. Bunun ardından diğer tasarımcıların çalışmalarını izlemeniz son derece mantıklı bir yol olacaktır. Ne kadar çok inceleme yaparsanız tasarımlarınız o denli güzel ve etkileyici olur. Tasarım sürecinde kendinizi geliştirmek için yeniye her zaman açık olmalı ve basit düşünmelisiniz. Ardından internet üzerinden tasarımlarınızı yayımlayabilirsiniz. Böylece müşterilerinizin dikkatini çekebilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here