Makyaj Youtuberı Olarak Para Kazanmak

Youtube günümüzde aktif olarak kullanılan, birçok kullanıcıya videolarını yükleme ve paylaşma olanağı veren en popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Youtube’a yüzlerce video yükleyebilirsiniz. Bununla birlikte Youtube’u bir iş kapısı olarak görerek, kendi videolarınızı çekip youtuber olabilirsiniz. Makyaj videoları çekip para kazanmak da bunlardan biridir.

Makyaj Youtuber’lığı nasıl oluştu?

Makyaj videoları son birkaç yılda Youtube üzerinden popüler olmaya başladı. Bu sektörün oluşması, büyük bir eksikliği doldurdu. Çünkü makyaj ve bakım, kadınlar için vazgeçilmez konulardır. Bunları doğru adımlarla, doğru şekilde uygulamak isteyen kadınlar için işin profesyoneli olmasa bile, profesyonele yakın youtuberlar tarafından çekilen videolar yol gösterici olmaya başladı. Önceleri çok sık olmasa bile daha sonra, farklı tarzda makyajların uygulanmaya başlanmasıyla dünya üzerinde birçok insan Youtube videoları çekmeye başladı ve sektörde kendine yer buldu.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle, makyaj youtuberı olmak istiyorsanız doğru uygulamalarla, profesyonel olmasa bile etkili makyajlar yapabilmelisiniz. Bu amaçla birçok makyaj kanalını ve videolarını takip edebilir, işin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Make up artistlerden bu konuda eğitim alabilir, profesyonelliğe bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Ne kadar çok farklı ürün kullanır, makyajınızı ne kadar kolay ve etkileyici yaparsanız, daha çok takipçi kazanırsınız. Bu sayede videolarınızın izlenilirliği artar. Kamera karşısında, binlerce kişinin kendisini izleyeceğini bilerek heyecanlanmadan, düzgün konuşmak kolay bir durum değildir. Bu nedenle özgüveninizi kaybetmeden, heyecanınızı kontrol ederek konuşmalı, güler yüzlü bir tutum takınmalısınız.

Ne Kadar Kazanılır?

Youtuberların her zaman söylediği şey, başlangıçta büyük paraların beklenmemesi. Çünkü videolarınızın izlenilme oranları, tıklanma sayıları, takipçi sayınız kısaca popülariteniz başlarda çok düşük olacaktır. Bu nedenle Youtube’dan büyük meblağlarla ‘Hoşgeldin’ mesajı alamayacaksınız. Ancak zamanla, kaliteli, bilgilendirici ve doğru videolar çeker ve beğenilirseniz, diğer sosyal medya araçlarıyla da popülaritenizi artırırsanız, videolarınızı düzenli aralıklarla yüklerseniz yavaş yavaş kazandığınız parada bir artış başlayacaktır. Milyonlarca takipçisi olan youtuberların ayda binlerce lira kazandığı bilinmektedir.

Nasıl Başlanır?

Öncelikle bir mail adresi, ardından da bir Youtube hesabı edinin. Kaliteli, düzgün çekim yapabilen, ses ve görüntü kalitesini koruyabilen, profesyonel olmasa bile net çekimler yapabileceğiniz bir kamera edinin. Ardından yukarıda saydığımız tüm adımları uygulayarak, tasarladığınız videolar çekin ve kanalınıza yükleyin. Bunu düzenli aralıklarla sürdürün. Youtube kariyerinizde başarılar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here