arama

Mantı Satarak Para Kazanma

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Geniş yer sofralarının üzerinde kocaman merdaneler kullanılarak açılan incecik hamurun eşit büyüklükteki parçalara ayrılmasının ardından içine koyulan iç harcı ve hamurun kapatılması ile yapımı son bulan mantı, Türk mutfağının en sevilen ve en lezzetli yemeklerinden biridir. Yapımı oldukça zahmetli ancak yemesi bir o kadar keyifli olan mantı sayesinde para kazanmak ister misiniz? İşte el lezzetine güvenenler için mantı satarak para kazanma yöntemleri.

Mantı Satarak Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

Mantı satarak para kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyenlerin ihtiyacı olan tek şey biraz tecrübe, mantı malzemeleri ve yeni müşteriler! Mantı satmaya başlamadan önce yaklaşık 1- 2 kiloluk bir deneme hazırlayın. Bunu yaparken birkaç farklı mantı tarifi kullanabilirsiniz. Hepsini ayırın ve damak tadına en çok güvendiğiniz bir yakınınıza veya arkadaşınıza tattırın. En başarılı seçimin ardından yapmanız gereken bunu sizin için satacak bir yer veya belli müşteriler bulmak olacak.

Mantı Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Mantı satarak para kazanmak tamamen sizin emeğinize, sabrınıza ve becerinize bağlı bir iştir. Mantının kilosu ortalama 30- 50 TL arasında değişmektedir. Örneğin ayda 5 müşteriye 50 TL’den 2’şer kilo mantı satarak 500 TL’lik bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer bu ortalamadaki paralar size az gelirse, mantı satan şirketlerle anlaşabilirsiniz. Bu sayede kazancınızı çok daha fazla arttırırsınız. Ancak bu şekilde seri üretime geçtiğinizde, yanınızda sizinle aynı titizlikte çalışacak birkaç kişinin olduğundan emin olun.

Mantı Satma İşine Nasıl Başlanır?

Yukarıda anlattığımız gibi öncelikle deneme için mantılarınızı hazırlayın. Ardından en beğendiğiniz 2 mantı çeşidini müşteriniz olabilecek kişilere veya yemek şirketlerine tattırın. Bu sayede kolaylıkla çevrenizde iş bulabilirsiniz. Bunun haricinde internetteki iş ilanları bölümlerine mantı yaptığınızı anlatan yazılar gönderebilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir kesime hitap etmiş olursunuz.

Mantı satarak ek gelir elde etmek isteyenlerin birçoğu bir süre sonra bu işi büyütmeye ve çoğunlukla kendi dükkanını açarak yola devam etmeyi tercih ediyorlar. Ufacık bir adımla kendi işinizin sahibi olurken, ciddi paralar kazanabilirsiniz.

ek iş ilanları