arama

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanma

Mobil Uygulama Geliştirme
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Günümüzde inanılmaz boyuta taşınmış olan telefon kullanımı, beraberinde bir çok ihtiyacıda ortaya çıkartmıştır. Artık hayatımızdaki temel ihtiyaçlar listesi başında telefon gelmektedir. Telefonsuz bir insan çok mutsuz olabilir veya ciddi anlamda boşluğa düşebilir. Bu yüzden telefon beraberinde büyük iş fırsatlarıda getirmiştir. Bu yazımızda sizlere mobil uygulamalar geliştirerek para kazanma yöntemlerini anlatacağız.

Mobil Uygulama Geliştirerek Para Kazanma

Bir insan mobil uygulama geliştirerek hayal bile edemeyeceği paraları kazanabilir. Bu durum sizin fikrinize bağlı olarak artıp azalmaktadır. İstediğiniz kadar uygulama tasarlaya bilir ve bunları uygulamaların bulunduğu marketlere ekleyebilirsiniz. Uygulama geliştirmek diyince hepinizin aklına kodlar veya zor program kodlama dilleri gelebilir. Ama kod bilgisi olmadanda uygulama geliştirmeniz mümkündür. Kod bilgisi olmadan program geliştirmek için ve iyi arayüze sahip bir siteye gitmek için buraya tıklaya bilirsiniz. Linkini paylaştığımız siteden basit bir şekilde üyelik alarak dilediğiniz mobil uygulama fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Baştan sona kendisi kodlayan bir insan kadar özellik ekleyip çıkartamasanızda %90 ölçüde bütün fikirlerinizi program üzerinden tasarlayıp uygulayabilirsiniz. Yapılan tasarlama kodlama bilgisi gerektirmesede o kadar kolay olmayacaktır. Kendi yaratıcılığınızı katmanız ve, fikrinizi iyi yansıtmanız gerekir. İyi bir sunum ve iyi bir tasarımın ardından program geliştirilmek üzere belli bir süre denenmelidir. Bu denemelerin ardından geliştirilen program mobil uygulama marketlerinde yayınlanmalıdır. Yayınlanacak mobil uygulama marketlerinde indirmelerden veya uygulama içi reklamlardan para kazanmanız mümkün olacaktır. Uygulamanın kullanımı göz önünde bulundurulduğunda belli bir seviyede günlük kullanıma ulaşırsa çok ciddi gelirlere ulaşabilirsiniz. Ortalama bir kazanç miktarı söylemek gerekirse 1000 gösterim başına 3 dolar kazanabilirsiniz. Buda aşağı yukarı bir hesap çıkartmak gerekirse iyi bir uygulama günde 20-30 dolar arası rahat bir gelir elde edebilmektedir.Kazançları adsense hesabınıza alabilirsiniz.

Mobil Uygulama Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamen kişiye bağlı bir oluşturma işlemi olacağından dolayı insanın dikkat etmesi gereken noktalarda kendiyle alakalı konular olacaktır. Birilerinin fikirlerinden esinlenmiş veya onu geliştiriyor olabilirsiniz. Bu durumlarda sorun yaşamamak için bu fikirlerin bir patentini alabilir veya kendinizden büyük ölçüde özgünlük katabilirsiniz. Bunun haricindee bazı kötü niyetli reklam yayıncıları, yayınladıkları reklamlarda sahte tıklama yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışabilir. Ama şöyle bir durum vardır ki bu reklam veren platformlar yıllardır mücadele ettiği bu sorun üzerine kendilerini çok geliştirmiş ve ileri düzey bir koruma önlemi almışlardır. Yani yaptığınız sahte tıklamalar anında tespit edilecektir. Bu yüzden hesabınız kapatılacak ve uygulama üzerinden gelir elde etmeniz imkansızlaşacaktır. Bu yüzden reklamlar konusunda hassas davranmalısınız. Yaptığınız uygulamanın reklamlarını yaparak daha geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Bu yüzden kazançtan belli bir miktar pay ayırarak reklam maliyeti olarak kullana bilirsiniz. Bu sizi ileriye götürecek çalışmalar arasında yer alır ve oldukça önemli bir çalışma metodudur.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.