Odunsu Süs Bitkileri Yetiştirerek Para Kazanma

Son yıllarda peyzaj düzenlemelerine verilen önem süs bitkileri sektöründe hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmiştir. Bitkilerle uğraşmayı seven bunu hobi olarak yapan herkes bu işle uğraşabilir, aynı zamanda bu hobilerini ekonomik kazanca dönüştürebilirler. Bu işi profesyonel anlamda yapan kişiler oldukça yüksek meblağlar elde etmektedirler. Ayrıca ek gelir elde etmek isteyenler ya da yeni bir kazanç kapısı arayışında olanlar internet üzerinden araştırarak da getirisinin yüksek olduğunu görüp bu işe girişebilirler.

Odunsu Süs Bitkileri Yetiştiriciliği

Yapılaşmanın artmasına bağlı olarak peyzaj olarak süslendirme ve yeşillendirme çalışmalarına önem verilmektedir. Bu iş için sanılanın aksine büyük seralara, tarlalara gerek yoktur. İsteği olan herkes süs bitkileri yetiştiriciliği işini evlerinden bile yapabilirler. Evinizin balkonundan, penceresinden hatta terasınızdan bile süs bitkileri yetiştirebilir, çevreye katkı sağlayabilir ve de bu işi geçim kaynağı haline getirebilirsiniz. Fakat bulunduğunuz bölgenin sıcaklığı, nem oranı, iklim koşulları yetiştirmek istediğiniz bitkinin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bu koşullara dikkat ederek bitkinizin kalitesini ve güzelliğini arttırabilirsiniz. Odunsu süs bitkileri yetiştiriciliği için ilk önce bir bidonu ortadan ikiye keserek başlayabilirsiniz. Aldığınız bitkiye uygun toprağı bidona koyup tohumları serpiştirin. Tohumların üzerine iki parmak kalınlığında toprak örtün. Ardından bitkinin cinsine göre ya gölgeye ya da güneşe koyun ve de süs bitkinizi ihtiyacına göre sulayın. İlk adımı bu şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Odunsu Süs Bitkileri Yetiştirerek Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Alternatif iş alanlarının artmasıyla para kazanmak kişilerin çabasına, istek ve azimliliğine kalmıştır. Süs bitkileri yetiştirmek de bu işlerden biridir. Hiç para harcamadan da bulunduğunuz bölgedeki park veya bahçelerden yetiştirmek istediğiniz bitkinin tohumunu alarak da bu işe başlayabilirsiniz. Bahçenizde örneğin gül yetiştirerek kazanç elde edebilirsiniz. Çiçekçiden tanesini en az 10 TL’ ye aldığınız gülleri, siz bahçenizde yetiştirip satarak yüksek rakamlar kazanabilirsiniz. Eğer işinizi daha büyük ölçekli yapmayı düşünüyorsanız seracılık alanına yönelebilirsiniz. En çok tercih edilen süs bitkilerini yetiştirmeniz, bitkilerinizin yetişmesi için uygun ortamlar hazırlamanız ve pazarlama şekliniz kazancınızı doğrudan etkileyen faktörler olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here