Öğrencilere Özel Ek İş Fırsatları

Öğrencilik, her insanın hayatı boyunca hatırlamak isteyeceği en güzel dönemlerinden biridir. Ancak öğrencilik döneminin en zor yanı ise maddi sıkıntılardır. Ders kitapları, ev masrafları, yiyecek- içecek giderleri ve ulaşım gibi birçok maliyetli durum öğrencileri sıkıntıya sokabilir. Bu nedende öğrencilerin çoğu bu dönemde ek iş yapmak için farklı yollar denerler. Peki, öğrencilere özel ek iş fırsatları nelerdir?

Özel Ders Vermek

Öğrencilik dönemi, belirli bilgi birikimlerinin kişilerde en taze olduğu dönemlerdendir. Bu nedenle özel ders vermek, öğrencilerin en kolay yapacağı ek işlerdendir. Matematik ve İngilizce, en çok talep edilen özel ders türleridir ve bu konularda özel ders vererek saatte 50 ile 100 TL arası bir gelir sağlayabilirsiniz. Aylık sabit dersler ile tahmin etmediğiniz paralar kazanabilirsiniz.

Makale Yazmak

Makale yazmak, öğrencilik döneminde evden çıkmadan yapılacak en kolay ve karlı iştir. İnternetteki makale sitelerine üye olabilir ve ilgi alanınıza giren konularda içerikler üretebilirsiniz. Makale yazarak aylık ortalama 500- 1000 TL arası bir gelir elde edilmesi mümkündür.

Çeviri Yapmak

Yabancı dili olan öğrencilerin, kesinlikle çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni yabancı dilde yapılan çeviri ücretlerinin çok yüksek olmasıdır. Sahip olduğunuz yabancı dil ile çeviriler yapabilir veya turistik bölgelerde yaşıyorsanız, bölgeyi ziyarete gelen turistlere rehberlik hizmeti sunabilirsiniz. Bu sayede aylık ortalama 1000- 3000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Çocuk Bakmak

Genellikle kız öğrenciler tarafından oldukça sık tercih edilen bir diğer ek iş fırsatı da çocuk bakmaktır. Eğer çocuklarla iyi anlaşabiliyor ve onların dilinden anlayabiliyorsanız, çocuk bakmak oldukça eğlenerek yapacağınız bir iş olacaktır. Üstelik üniversitede “Pedagojik Formasyon” alıyorsanız veya almışsanız, bu sizin için oldukça büyük bir avantaj olacaktır. Çocuk bakarak aylık ortalama 800- 2000 TL gelir elde edebilirsiniz.

Evcil Hayvan Gezdirmek

Ülkemizde pek yaygın olmasa da, evcil hayvanları gezdirerek de aylık 1000 TL civarı bir ek gelir sağlayabilirsiniz. İnternete ilan vererek ihtiyacı olan kişilerin sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

Üniversite öğrencileri için ek gelir sağlayan en kazançlı işleri yukarıda listeledik. Kendinize en uygun işi seçerek, para kazanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here