Öğrencilere Yönelik İş Fikirleri

Öğrencilik zor bir meslektir, bu herkes tarafından bilinir. Hele de maddi durum sıkıntısına girildiğinde. Ama maddi sıkıntı olmadan da o yılların tadı çıkmaz. Ayrıca maddi sıkıntı olmasa da kendi kazandığınız paranın değeri bir başkadır. Bu hayattan keyif almanız için bir aktivite haline bile dönüşebilir. Peki nedir öğrenciyken yapılabilecek işler?

1-Online Metin Yazarlığı:

Elinizde bir bilgisayar varsa ve internete bağlanabileceğiniz bir mekana sahipseniz metin yazarlığı en iyi iş imkanlarından biri. Tabi yazma yeteneğine ve konular hakkında bilgilere sahipseniz. Bu mesleği yapmak oturduğunuz yerden harçlığınızı çıkarmanıza yardım edecektir.

2-Garsonluk:

En klişe öğrenci mesleğidir evet ama hala da öğrencilerin en çok yaptığı meslek olma başarısını elinde bulundurur. Yakınlarınızda mutlaka bir part-time garsona ihtiyacı olan cafe, lokanta vb. bir mekan vardır. Sosyal bir çevreye sahip ve güler yüzlüyseniz bu meslek sizin için çok eğlenceli olacaktır.

3-Özel Ders:

İşte tam bir öğrenci mesleği! Hem bilgilerinizi pekiştirip hem para kazanabileceğiniz, rahat, temiz bir meslek. İster online olarak video çekip gönderin, ister telefon numaranızı broşür olarak dağıtın ve evde ders verin. Bu kategoriye son zamanlarda ödev yardımcılığı da eklendi. Bu alanda genellikle ilkokul öğrencilerinin ödevlerine yardım edecek üniversite öğrencileri aranıyor.

4-Anketörlük:

Anketörlük de en bilinen öğrenci mesleklerindendir. Özellikle yaz aylarında yapabileceğiniz bu meslekle çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Tabi bu alanda dil yeteneğinizin ve iletişim gücünüzün iyi olması gerekmektedir. Apartment for Rent in Al Gurm Resort, Al Gurm West

5-Üniversitede çalışmak:

Bu alan başlıkta da belirtildiği gibi üniversite öğrencileri için. İster devlet üniversitesinde ister özel üniversitede olun, her üniversite öğrenciler için iş imkanı sunuyor. Bu alanda kütüphaneler genellikle ön planda. Kitapları seven biriyseniz bu alan tam size göre. Ayrıca günde 4 saat gibi az bir süre çalışarak bu işten güzel paralar kazanabilirsiniz. Yalnıza kütüphanelerde değil, dekanlıkta da çalışabilirsiniz. Hocalara imza attırmak, gelen misafir ve öğrencilerle ilgilenmek gibi kolay bir işi de tercih edebilirsiniz. Bunun için öğrenci işlerine başvurmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here