arama

Online Koçluk Yaparak Para Kazanma

Online Yaşam Koçluğu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

İnsan hayatı boyunca bazen, bazı durumlarda birinin yardımına ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaç hayatımızdaki kararların önemine ve kritikliğine göre baş gösterir. Sizler ileri görüşlü ve belli konularda kendinizi bilgi sahibi his ediyorsanız bu insanlar için yaşam koçluğu yapabilir. Onlara online sistemler üzerinden yardımcı olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere online yaşam koçluğu yaparak para kazanmadan bahsedeceğim.

Online Yaşam Koçluğu Nasıl Yapılır

Gelişen günümüz şartlarında hemen hemen yapılan herşey online bir yol ile halledilmektedir. Bu online yolların bu kadar gelişmesindeki en büyük etken teknolojidir. Büyüyen bu teknoloji yanında online sistemleri de büyüttü ve bir çok alanda online iş kolu açtı. Yaşam koçluğu eskiden beri yapılan bir iş olmasına rağmen online yaşam koçluğu son zamanlarda yayılmış bir ek iş fırsatıdır. Bu ek iş fırsatı size iyi bir geri dönüş olabilir . Yaşam koçluğu konusunda anlaşmış olduğunuz kişiler üzerinden internet aracılığı ile gerek görüntülü gereksede telefon ile irtibat halinde olarak onların sizden istediği konularda yaşam koçluğu yapmanız olacaktır.

Online Yaşam Koçluğu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online yaşam koçluğu veya normal yaşam koçluğu çok zor bir meslektir. İnsanların hayatında önemli rol oynayacak büyük kararlar almasına yardımcı olacaksınız. Bu tarz durumlarda verilecek kararlara karşı özverili yaklaşmalısınız. Vereceğiniz bu kararın bazen duygusal bazen mantık çerçevesinde alınması çok önemlidir. Unutmayın ki ona yardımcı olup verdiğiniz bu kararlar onun hayatında hayati rol oynayacaktır.

Risk bu işin doğasında vardır ve her zaman risk almak zorunda kalabilirsiniz. İleride yaşanan problemlerde bu kararı almasaydık diye suçlana bilirsiniz. Bu suçlamaların yaşanmaması için insanları yönlendirip onlara yardımcı olurken tercihleri onların yapması konusunda desteklemelisiniz. Kararlarda etkin rolü kişiye bırakıp onun hayatında merkeze geçmemelisiniz. Yaşam koçluğu yaptığınız kişinin kararları ile kararlarınız her zaman uyuşmaya bilir. Uyuşmayan bu kararlar sonucunda onlara kendi doğrularınızı kabul ettirmeye çalışmaktan kaçınmalısınız. İnsanlar doğrularıyla mutludur. Sizin  vereceğiniz doğru bir kararın uygulanmasındansa onun yanlış kararıyla mutlu olması her zaman daha iyidir.

Online Yaşam Koçluğu Yaparak Ne Kadar Kazana Bilirim

Bugun neredeyse televizyonlarda gördüğümüz bütün ünlülerin bir yaşam koçu vardır. Ünlülerden öte zengin iş adamları, maddi durumu yüksek kişilerin hemen hepsinin bir yaşam koçu bulunmaktadır. Daha çok zengin kitleye hitap eden bu meslek grubundan yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Verdiğiniz hizmetin kalitesi ve aranızdaki ilişkiye bağlı olarak bir kişiden aylık 1000-5000 tl arası kazanmanız mümkündür. Bu durum kişi sayısı arttırılmasına bağlı olarak artacaktır. Daha fazla kişi ile çalışmanız size yüksek kazançlar sağlasada verimliliğiniz düşüre bilir. Verimliliğiniz yüksek tutmak amaçlı herkesle çalışmamalı, verimli olabileceğiniz sayıda insanlarla çalışmalısınız. Her müşteriyi kabul etmemelisiniz. Müşteri ve sizin aranızda bir uyum olmasına dikkat edin. Eğer ilk etapta yıldızınız barışmazsa siz ona onun istediklerini veremeye bilirsiniz. Bu yüzden uyumlu çalışabileceğiniz kişiler ile çalışmalısınız.

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.