arama

Online Kurs Vererek Para Kazanma

Online Kurs Verme
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • BS
  • 1 Star
    Loading...

Bir konuda uzmansanız, muhtemelen sizin gibi alanınızda uzman olmak için para ödemeye istekli bir çevrimiçi kitle vardır. Bu kitleye eğitim vermek ve sizin uzman olduğunuz alanlarda onlarıda bir uzman gibi yetiştirmek için online kurs vermeniz size ek bir gelir kapısı olacaktır. Bulunduğumuz ülkede kendini online eğitimlerle geliştirmek insan sayısı çok fazladır. Bu kitleyi yakalamak için öncelikli olarak kendinize sormanız gereken konu ben bu uzman olduğum alanda ne kadar uzmanım ve uzman olduğu bu konuyu başkalarına öğretebilir miyim olmalıdır. Bu yazımızda sizlere uzman olduğunuz bir konuyu insanlara online eğitim vererek para kazanma yollarını anlatacağız.

Online Eğitim Nedir? ( Çevrim İçi Kurslar )

Online eğitim internet üzerinden verilen bir eğitimin  belirli bir saatte veya saatsiz olarak kaydedilmiş veya canlı olarak izlenilen eğitim videolarından alınan derslerdir. Ev ortamında kendini geliştirmek isteyen insanların genellikle tercih ettiği bu dersler internetin bir çok alanında bulunmaktadır. Sizlerde uzmanı olduğunuz alanda eğitim videoları çekip online eğitim vererek para kazanabilir siniz.

Online Eğitim Vererek Nasıl Para Kazanılır?

Online eğitim vererek para kazanma yollarından birisi ücretli videolar yayınlamaktır. Bu ücretli videolar internet üzerinden satın alınarak sizin videolarınız izlenecek ve sizlerde para kazanmış olacaksınız. Bu yöntemin yapılabilmesi için önemli olan noktalardan biri adınızı duyurmuş olmanız veya iyi bir reklam yapabilmenizdir. Aksi taktirde iyi bir sunumunuz olmazsa insanlar sizi ilgi çekici bulmaya bilir veya daha önce hiç duymadıkları bir isme para ödemeyebilirler.

Online eğitim vererek para kazanma yollarından bir diğer para kazanma yöntemi ise eğitim videolarını yayınladığınız internet siteniz veya video platformlarına reklam yerleşimi yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Sitenize ekleyeceğiniz videolara, video arası reklamlar ekleyerek gelir elde etmeniz, bir diğer deyişle ücretsiz yayınlayacağınız online eğitim videolarında reklam sunumu gerçekleştirerek para kazanmanız mümkündür.Yaygınlaşan internet kullanımı digital reklam ağını çok büyük ölçüde arttırmış ve bugün üretilen her içeriğe reklam koyma fırsatı sunmuştur.

Online Eğitim Videolarına Reklam Ekleyerek Nasıl Para Kazanılır

Oluşturduğunuz online eğitim videolarına reklamlarını ekleye bileceğiniz bir çok reklam veren firma bulunmaktadır. Reklam yayıncısı olmak için güvenilir reklam veren firmalar arasında Google Adsense bulunmaktadır. Açacağınız bir google adsense hesabı ile Adsense Reklam Kodlarını sitenize ekleye bilir ve eklediğiniz bu reklam kodlarından görüntülenme başına bir gelir elde edebilirsiniz. Çok üst düzey bilgisayar bilgisi gerektirmesede ortalama bir bilgisayar bilgisi ile reklam kodlarını videonuza ekleye bilirsiniz. Adsense gibi alternatif olan yaklaşın 10 adet firma bulunmaktadır. Bu firmalar tek tek değerlendirilip sizin için en uygun olanını seçmeniz reklam gelirlerinizi artıracaktır. Reklam gelirleri kulağa iyi gelsede reklam yerleşimi abartıldığı durumlarda kullanıcıyı itebilir sayfanızı kalitesini büyük ölçüde düşürebilirsiniz. Online Eğitim videolarınıza ekleyeceğiniz reklamları seçerken özverili olmalısınız ve her yeri reklam doldurmaktan kaçınınız. Kaliteli bir reklam sunumu, yoğun bir reklam sunumuna göre size daha fazla para kazandıracaktır.

 

Evde Ek İş İlanları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.