Organik Gübre Üretimi

Son yıllarda GDO’lu(Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) ürünler yaygınlaşmakta ve yediğimiz sebze ve meyvelerin genetiğiyle oynanarak kalitesi düşürülmektedir. Meyve ve sebzeleri dört mevsim elde etmek adına bu uygulama insan sağlığına büyük oranda zarar vermektedir. Bu duruma el atan bazı girişimciler organik gübre üretimini başlatarak mevsiminde doğal meyve ve sebzelerin yetişmesine olanak sağlamışlardır. Evde de organik gübre üretmek mümkün olabileceğinden bu ek iş fırsatıyla hem aileniz hem de gelecek nesiller için sağlıklı yiyeceklerin üretimine katkıda bulunabilirsiniz.

 Organik Gübre Nasıl Üretilir?

Birçok şeyden faydalanarak gübre üretebilirsiniz. Örneğin, solucan gübreciliği yaparak organik gübre üretmek mümkündür. Kırmızı Kaliforniya Solucanları organik geri dönüşüm mucizesidir. Organik gübre üretimi için ihtiyacınız olan malzemeler; mama olarak ev atıkları, solucan kutusu ve 500 ila 1000 arasında Kırmızı Kaliforniya Solucanları, özellikle Eisenia Foetida cinsi solucanlarını, yediklerini hızlı ve çok dışkılamalarından dolayı tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri solucan gübrecilerinden alabilirsiniz. Yapmanız gereken solucan kutusuna kâğıt ve karton parçalarını döşeyerek solucanlara yatak oluşturmalısınız.  Kağıt parçalarının üzerine mamasıyla birlikte solucanları koymalısınız. En üste de evsel atıkları yerleştirmelisiniz. Böylelikle her katta gübre oluşacaktır. Her katta gübre oluşması sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü ne kadar çok gübre üretirseniz bir o kadar da parasal anlamda kazancınız artacaktır. Bu sayede evsel atıklarınız çöp olmak yerine organik gübreye dönüşerek insan sağlığına faydalı bir ürün olacaktır. Hormonsuz gıdaların yetiştirilmesine katkıda bulunarak, kendiniz ve gelecek nesillerin sağlığına faydanız dokunacak ve vicdani açıdan gönlünüz rahat olacaktır. Ayrıca ekonomik geliriniz de bu sayede refah seviyesine ulaşacaktır.

 Organik Gübre Yetiştirerek Nasıl Para Kazanılır?

Organik gübre yetiştiriciliği ile hem sağlığınıza katkıda bulunabilir hem de bu sayede para kazanabilirsiniz. Yetiştirdiğiniz organik gübreleri, organik meyve, sebze ve bitki yetiştiren yerlere satabilir ve evde gelirinize katkıda bulunabilirsiniz. Organik ürünler diğer ürünlere oranla fiyatı daha yüksek olduğundan kazandığınız para miktarı da bir o kadar artacaktır. Ne kadar çok gübre o kadar para demektir. İşinize önem vererek titizlikle yaparsanız bu yolda önemli başarılar elde edersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here