Özsüt Bayiliği ve Şartları

İstatistiksel olarak bakmasak da mutlaka herkesin hayalinde bir defada da olsa kendi cafesini açma hayali olmuştur. Bu duruma dayalı olarak artık kafe açmak konusu bir hayalden çıkmakta ve birçok marka bu tür hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimcilere bayilikler vermektedir. Bu konumuzda sizlere Özsüt Bayili ve firmaya ait ön şartları hakkında bilgiler sunacağız. Özel sektör kapsamında başarıyı yakalayan markalardan biri olan Özsüt, kuruluşundan bu yana hep aynı kalite ve istikrarlı performansı ile göz doldurmuştur. Bayilik hakkında detaylı bilgiler vermeden önce öncelikle marka hakkında önemli bilgileri size aktaralım.

Özsüt markası faaliyetlerine ilk olarak İzmir’de 1938 yılında başlamıştır. Sefer Usta tarafından küçük bir dükkan içerisinde lezzetli yoğurt ve kaymağı ile satışlarına başlayan Özsüt, kısa süre içerisine büyük bir üne kavuşmuştur. Bu ün ile birlikte adını Özsüt Muhallebicisi olarak değiştiren marka, daha sonrasında kalite ve hijyen koşullarına dayalı olarak ürün çeşitliliği arttırarak Özsüt marka adını almıştır. Geniş ürün yelpazesi ile harika tatlar sunan Özsüt, Türkiye genelinde günlük olarak taze pasta dağıtımı yapan ilk ve tek firma olma unvanına sahiptir. Öte yandan yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek portakal, vanilya ve fındık aromalı espresso’ları müşterilerine sunmuştur.

Özsüt Bayilik Şartları ve Maliyeti

Özsüt’ün resmi web sitesinde bulunan şartlar sayfasına göre sözleşme dahilinde yer alan franchising sözleşmeleri 10 yıllık sürece tabi tutularak bayilik alacak kişinin bu ismi kullanmasına müsaade ediliyor. Fırın menüsü dahil Özsüt konsepti için 50 bin dolar + KDV talep edilmektedir. Dodici ve dünya mutfağı için Özsüt Yemekli Konsept’te ise 100 bin dolar + KDV istenmektedir. Her ne kadar maliyeti yüksek bir bayilik hizmeti olsa da Türkiye’nin birçok noktasında Özsüt bayilikleri bulunmaktadır. Bedel miktarı olan 50 bin dolar ise konumun kalabalık zenginliğine göre değişiklik gösterdiğini hatırlatmakta fayda var. Girişimcinin kafeyi açacak yerin kalabalık olmasını sağlamasıyla haftalın en az 80 ila 100 bin TL arasında olduğunu varsayarsak oldukça iyi bir kâr marjı kalmaktadır. Tüm bu paketler içerisinde marka sadece ürün hizmetine dayalı bayilik vermiyor, ayrıca aşağıda yer alan alanlarda da bayilerine destek oluyor.

  • Eğitim
  • Operasyon
  • Kalite Kontrol
  • Pazarlama
  • Lojistik
  • Satın Alma
  • Reklam
  • İnsan Kaynakları

Özsüt Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özsüt markasından bayilik almak için farklı yollardan başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu yollar arasında ilk olarak size önereceğimiz internet üzerinden yapılabilir başvurular olmaktadır. Firmanın resmi web sitesine “buraya” tıklayarak erişebilirsiniz. Akabinde sisteme üye olarak bayilik başvurusu yapabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak ilettikten hemen sonra başvuru formunuz Özsüt bünyesinde yer alan yetkililer tarafından incelenecektir. Özsüt için uygun olan tüm başvurulara sahip yatırıcımlar ile irtibata geçilerek detaylı bir görüşme sağlanır ve akabinde olumlu geçen bu görüşme neticesinde bayilik için ticari adımlar atılmaktadır. Diğer başvuru kanallarından biri adresten, bir diğer ise firmaya ait iletişim numaralarından gerçekleştirilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here