Paketleme Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Birbirinden bağımsız birçok firma ürünlerinin paketleme işine de ürün kadar para vermekte ve ambalaj konusuna önem vermektedir. Günümüzde herhangi bir alışveriş yaptığınızda veya bir şey aldığınızda, aldığınız ürünün paketli halini görerek alırsınız. Paketsiz ürün satışı yapılmamaktadır. Dolayısı ile hiç daha önce bu paketleri kim yapıyor acaba diye düşündüğünüz oldu mu? Aslında paketleme özel fabrikalarda özel makineler tarafından yapıldığı gibi manuel olarak da yapılmakta ve paketleme firmaları bu konuda evlere iş vermektedirler. Evlere verilen ek işler arasında paketleme çok sıklıkla karşınıza çıkacak bir ek iş türüdür. “Paketleme yaparak evet para kazanılır” ancak paketleyeceğiniz adet bu durumda önemlidir. Günde yapacağınız paket sayısı kadar ödeme alır ve kazancınızı buna göre belirlersiniz. Evlere pipet işi, bazı firmalar tarafından verilmekte ve mağazalarda marketlerde gördüğünüz ve evinize aldığınız yirmili ve otuzlu paketler halinde hazır pipetler aslında sizin gibi ek iş yapan kişiler tarafından yapılmaktadır.

“Evde pipet paketleme işi veren firmalar” Özellikle restaurant, cafe, veya kendi işyerleri olan, işletmecilik yapan aynı zamanda pipet satışını yapan zücaciyeye gibi birçok ürünün bulunduğu alışveriş merkezlerinde ek iş olarak evlere pipet paketleme işi verilmektedir. Sizden istenilen, ürünlerin belirtilen sayı kadar pakete eklenip renk ayrımına göre paketlemeniz ve paketi soğuk press ile kapatmanız olacaktır. Bunun için yapacağınız iş kolaydır. işi yapacağınız makineyi ve paketleri ayrıca ürünleri bu firmadan alarak günde yapacağınız paket adedini belirleyerek her paket başına para kazanabilirsiniz.

Paketleme İşi İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Paketleme işi ile ayda 1000-1200 Tl arasında para kazanmanız mümkündür.

Evde ataç işi veren firmalar genellikle kırtasiye firmaları olmakta veya matbaa firmaları olmaktadır. Aslında eğer ek iş konusunda paketleme yapmaksa amacınız o halde bu iş kollarında bir araştırma yaparak birçok paketleme ürününün paketlenmesi yönünde işler alabilir ve ek işle kazanç sağlayabilirsiniz. Evde sabun paketleme, evde kırtasiye ürünü paketleme, evde makyaj malzemesi paketleme veya takı paketleme gibi birçok paketleme işi birçok iş sektörü tarafından yapılmaktadır. Çünkü paketleme hemen hemen her iş kolunda bulunmaktadır.

 

3 YORUMLAR

  1. Üniversite mezunuyum. Diyarbakır merkezde ailem ile beraber yaşıyorum. Evde paketleme yapacak iki ikisiyiz. Yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here